ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:42 04/05/2021 Հայաստան
«Փաստ». Իշխանությունները նախաձեռնել են Հյուսիս-Հարավ մայրուղու հետ կապված հերթական «բլեֆը» կազմակերպել
«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախընտրական գործընթացներին ընդառաջ իշխանությունում նախապատրաստում են այն գործիքակազմերը, որոնցով պետք է կարողանան հանրության առաջ հերթական իմիտացիան ստեղծել և ապացուցել, որ իրենք «գործ են անում»։ «Փաստ» թերթն իր նախորդ հրապարակումներում նշել է, որ կառավարության ծրագրերի ծախսային հատվածը հիմնականում ուղղորդված է եղել ճանապարհների ասֆալտապատման աշխատանքներին։ Ասֆալտապատումն այն առաջնային «գործն» է, որով «աշխատող կառավարության» բլեֆը հստակ աշխատում է։
Թերթի տեղեկություններով, այս օրերին իշխանությունները նախաձեռնել են Հյուսիս-Հարավ մայրուղու հետ կապված հերթական «բլեֆը» կազմակերպել։ Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, օրերս համապատասխան հարցերով զբաղվող ԾԻԳ-երի պետերին և կապալառու կազմակերպություններին հրավիրել են կառավարություն և հստակ հանձնարարական տվել, որ առաջիկա մեկ ամսվա ընթացքում հնարավոր բոլոր տարբերակներով մայրուղում ընթացող հատվածներում ակտիվացնել, իսկ դադարեցված հատվածներում՝ վերականգնել շինաշխատանքները, որպեսզի նախընտրական գործընթացներին ընդառաջ «թմբկահարելու» թեմաներ ունենան»։

Пресса дня 13:32 04/05/2021 Армения
«Паст»: Власти инициировали организацию очередного «блефа», связанного с транспортным коридором «Север- Юг»
Газета «Паст» пишет, что в преддверие избирательных процессов власти готовят инструментарии, которыми должны суметь создать очередную имитацию для общества и доказать, что «они занимаются делом». Издание уже отмечало, что расходная часть программ правительства в основном была направлена на работы по асфальтированию дорог. Асфальтирование – то первоочередное «дело», с помощью которого блеф «работающей власти» четко срабатывает.
«По сведениям издания, в эти дни власти инициировали организацию очередного «блефа», связанного с транспортным коридором «Север- Юг». Как передают наши источники, на днях начальников занимающееся соответствующими вопросами ОРП и организаций- подрядчиков пригласили в правительство и дали четкое указание. В течение предстоящего месяца всеми возможными способами нужно активизировать проходящие на участках трассы работы, а там, где работы прекращены, снова восстановить их, чтобы перед выборами они могли «раструбить» об этом», - пишет газета.