Քաղաքական 13:11 01/06/2021 Հայաստան
Մհեր Գրիգորյանը չի կարծում, որ ունենք իրավիճակ, որտեղ Արա Այվազյանի հրաժարականում նշած խնդիրը գոյություն ունի
ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանը չի կարծում, որ ունենք մի իրավիճակ, որտեղ ԱԳ նախարարի արդեն նախկին պաշտոնակատար Արա Այվազյանի նշած խնդիրը գոյություն ունի։ Այս մասին ԱԺ-ում ասաց Գրիգորյանը՝ մեկնաբանելով Արա Այվազյանի՝ իր հրաժարականից հետո արված հայտարարությունը, որում ասվում է, որ «երբևիցե որևէ կասկած չլինի, որ այս նախարարությունը կարող է ինչ-որ քայլ անել կամ համաձայնություն տալ ինչ-որ գաղափարների, նախաձեռնությունների, որոնք մեր պետականության, մեր ազգային և պետական շահի դեմ են եղել»։
Մհեր Գրիգորյանը չի կարողանում հասկանալ, թե ինչպես կարելի է անվերջ լուրեր տարածել այն մասին, որ կա ինչ-որ գաղտնի փաստաթուղթ։
«Չկա նման բան։ Ինչ-որ քննարկվում է մաքսիմալ հրապարակային է»,-ասաց Գրիգորյանը, վստահեցնելով, որ չի էլ կարող լինել փաստաթուղթ, որը չհրապարակվի ու հանրայնորեն չքննարկվի։
Գերիների հետ կապված հարցին ի պատասխան փոխվարչապետի պաշտոնակատարն ասում է, որ չկա մի հանդիպում, որտեղ հարցը չի քննարկվում, ու հույս հայտնեց, որ հարցը լուծում կստանա։

Политика 14:42 01/06/2021 Армения
Исполняющий обязанности вице-премьера Армении Мгер Григорян по просьбе журналистов сегодня,1 июня, прокомментировал вчерашнее заявление Ара Айвазяна, представившего причины своего решения подать в отставку с должности и.о. министра иностранных дел РА.
Ара Айвазян, в частности, отметил: «Данное министерство, которое является детищем независимости, должно неукоснительно защищать наш суверенитет, нашу независимость и наши государственные, национальные интересы.  Надеюсь, я не оставил вас со стыдом, и мое решение уйти в отставку было обусловлено именно этой причиной, чтобы никогда не могло быть никаких сомнений в том, что это министерство может сделать любой шаг или согласиться с любыми идеями, инициативами, которые противоречат нашим национально-государственным интересам».
Мгер Григорян не считает, что у нас ситуация, где названная Ара Айвазяном проблема существует.
Мгер Григорян не может понять, как можно бесконечно распространять сведения о наличии какого-то тайного документа.
«Ничего подобного нет. Все обсуждения носят максимально прозрачный характер. Не может быть тайного документа, который бы не был опубликован и не стал предметом общественных обсуждений», – заявил Мгер Григорян.
В ответ на вопрос об удерживаемых Баку армянских пленных, Григорян отметил, что нет ни одной встречи, на которой данный вопрос не обсуждается. Он выразил надежду, что вопрос получит решение.