Քաղաքական 11:34 06/08/2021 Հայաստան
Կառավարության ծրագիրը հիմնաված է լինելու նաև Հայաստանի մինչև 2050 թ. վերափոխման ռազմավարության վրա. Փաշինյան
«Մեզ բոլորիս հաջողություն եմ մաղթում երկրի կառավարման գործում»,-սկսելով կառավարության հետաձգված նիստը՝ հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը և արձանագրեց, որ բացի ԱԳ նախարարից կառավարության կազմը համալրված է:
Նա հայտնեց, որ առաջիկայում պետք է զբաղվեն կառավարության ծրագրի, դրա իրականացման միջոցառումների և գործողությունների ցանկը հաստատելու գործով:
Փաշինյանը հայտնեց, որ կառավարության ծրագիրը պետք է հենված լինի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ծրագրի և մինչև 2050 թվականի Հայաստանի վերափոխման ռազմավարության վրա, ինչպես նաև նախընտրական քարոզարշավի ընթաքցքում ժողովրդի հետ երկխոսության ընթացքում ձևավորված նախընտրական խոստումների հիման վրա:
«Առաջիկայում պետք է կենտրոնանանք խնդրի լուծման վրա և ֆորմալ և ոչ ֆորմալ պայմաններում պետք է մի քանի քննարկումներ ունենանք»,-հայտարարեց կառավարության ղեկավարը և հիշեցրեց, որ մինչև օգոստոսի 23-ը ժամանակ ունեն ծրագիրն ԱԺ ներկայացնելու համար:

Политика 13:40 06/08/2021 Армения
«Желаю всем нам удачи в деле управления страной», - начиная заседание правительства, заявил Никол Пашинян и сказал, что, кроме министра иностранных дел, кабинет министров сформирован.
Он сообщил, что в ближайшее время правительство займется утверждением программы правительства, мероприятий и списка действий по ее осуществлению.
Пашинян сообшил, что программа правительства должна быть основана на предвыборной программе партии «Гражданский договор» и стратегии реформирования Армении до 2050 года, а также на предвыборных обещаниях, сформированных в ходе диалога с народом во время агитационной кампании.
«В ближайшее время мы должны сконцентрироваться на решении задачи, в связи с чем состоятся обсуждения в формальной и неформальной обстановке»,- заявил глава правительства и напомнил, что у членов правительства есть время до 23 августа, чтобы представить программу кабинета министров в Нацсобрание.