Քաղաքական 09:08 06/08/2021 Հայաստան
«Գերագույն վիժվածքը, ով այսօր մեկնել է Իրանի նորընտիր նախագահի երդմնակալության արարողությանը, դահլիճում նստել է, թարգմանչական սարքերը հանել ու հեռախոս է քջջում։
Այս տհասները այդպես էլ չհասկացան դիվանագիտությունը ինչ է, կուլտուրան ինչ է, շնորհքը ինչ է, պատասխանատվությունը ինչ է։
Հատկապես Արևելքում նման բացահայտ անարգանքն ու անդաստիարակությունը չեն մոռանում ու չեն ներում»։
Պաշտոնական տեղեկատվության համաձայն, Նիկոլ Փաշինյանը Թեհրանում մասնակցել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորընտիր նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի երդմնակալության պաշտոնական արարողությանը։
Միջոցառումը տեղի է ունեցել Իրանի Մեջլիսում։ ԻԻՀ նախագահը ողջունել է պատվիրակությունների ղեկավարներին և համատեղ լուսանկարման արարողությունից հետո նրանց ուղեկցել դահլիճ։
Երդմնակալության արարողության սկզբում ներկաներին դիմել է ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը, այնուհետև ելույթ է ունեցել Իրանի դատական համակարգի ղեկավար Ղոլամհոսեյն Էժեյին։
ԻԻՀ նորընտիր նախագահը շնորհակալություն է հայտնել պատվիրակությունների ղեկավարներին՝ երդմնակալության արարողությանը մասնակցելու համար և հանդես եկել ելույթով։

Политика 10:21 06/08/2021 Армения
«Верховный выродок, который сегодня отбыл на церемонию инаугурации новоизбранного президента Ирана, сидит в зале и копается в телефоне, сняв прибор по переводу.
Эти недоросли так и не поняли, что такое дипломатия, что такое культура, что такое вежливость, что такое ответственность.
Особенно на Востоке такое неприкртыое неуважение и невоспитанность не забывают и не прощают».
Согласно официальной информации, Никол Пашинян в Тегеране принял участие в официальной церемонии инаугурации новоизбранного президента Исламской Республики Иран Ибрагима Раиси.
Мероприятия состоялось в иранском Междлисе. Президент ИРИ поприветствовал руководителей делегаций, и после церемонии совместного фотографирования их сопроводили в зал.
В начале церемонии к присутствующим обратился председатель Меджлиса Мохаммад Багер Галибаф, затем выступл глава судебной системы Ирана Голамхосейн Эжеи.
Новоизбранный президент Ирана поблагодарил руководителей делегаций за участие в церемонии инаугурации и выступил с речью.