Օրվա մամուլ 09:46 27/08/2021 Հայաստան
«Ժողովուրդ». ՀՔԾ-ն պատասխանատավության կկանչի՞ խմբակային խուլիգանության դիմած ՔՊ-ական պատգամավորներին
««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Ազգային ժողովի միջադեպի մասով ՀՔԾ-ն այս օրերին ակտիվ ուսումնասիրություն է սկսել ինչպես գլխավոր դատախազի ուղարկած տեսագրություններով, այնպես էլ մամուլում հրապարակված տեսահոլովակների հիման վրա: Ավելին՝ մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՔԾ-ն անգամ գրություն է ուղարկել Ազգային ժողով, որպեսզի նրանք տրամադրեն իրենց կողմից նկարահանած միջադեպը:
ՀՔԾ քննչական խումբը, որ զբաղվում է նյութերի նախապատրաստմամբ, այս փուլում այն կարծիքին է, որ միջադեպով հարուցվելու է քրեական գործ, իսկ թե ովքեր կանցնեն գործով, ինչ կարգավիճակով, ցույց կտա ժամանակը: Հիշեցնենք, որ ծեծին շատ ակտիվ մասնակցություն են ունեցել հենց ՔՊ-ական պատգամավորները, որոնք սկսել են բռնություն կիրառել:
Եվ այստեղ հետաքրքիր է՝ տեսնենք՝ ՀՔԾ-ն իսկապես անաչառ կգործի եւ պատասխանատավության կկանչի խմբակային խուլիգանության դիմած ՔՊ-ական պատգամավորներին, թե ուժը կպատի միայն ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորների վրա»։

Пресса дня 12:35 27/08/2021 Армения
«Жоховурд»: Привлечет ли ССС к ответственности депутатов «Гражданского договора» за групповое хулиганство
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что Специальная следственная служба в эти дни проводит активное изучение как на основании направленных генеральным прокурором видеозаписей, так и опубликованных в СМИ видеоматериалов. Более того, по сведениям издания, Специальная следственная служба направила письмо в Национальное Собрание,  чтобы им предоставили видеозаписи с камер наблюдения в парламенте.
Следственная группа ССС, которая занимается подготовкой материалов, на данном этапе придерживается мнения, что в связи с инцидентом будет возбуждено уголовное дело, однако кто будет проходить по этому делу и в каком статусе, покажет время.
Напомним, что в потасовке активно участвовали именно депутаты фракции «Гражданский договор», которые применили насилие в отношении депутата от оппозиции. И интересно увидеть, будет ли ССС действительно действовать беспристрастно и привлечет ли к ответственности за групповое хулиганство депутатов фракции «Гражданский договор», или им под силу справляться только с депутатами фракции «Армения».