Սպորտ 09:22 08/09/2021 Հայաստան
«Բոլոր տղաները ցանկանում են վերականգնվել նախորդ խաղից հետո, գլխավոր մարզիչ Կապառոսն էլ հանդերձարանում ասաց անհրաժեշտ խոսքեր։ Բոլորս էլ հասկանում ենք, թե Գերմանիան ինչ թիմ է»,- սեպտեմբերի 7-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտի մամուլի ասուլիսների սրահում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Խորեն Բայրամյանը։
Նա նշեց, որ շատ կարևոր է սեպտեմբերի 8-ի Հայաստան-Լիխտենշտեյն հանդիպումը, որին պետք է մոտենալ տաք սրտով և սառը գլխով. «Բոլոր ֆուտբոլիստներն էլ ցանկանում են վերականգնել իրենց հեղինակությունը։ Մենք կանենք հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի արդարացնենք երկրպագուների սպասելիքները։
Չեմ կարծում, որ գերմանացիներից կրած պարտությունը բացասական շատ մեծ ազդեցություն կունենա հաջորդ խաղում, որովետև մենք ունենք բազմաթիվ արժանի խաղացողներ։ Բոլորի համար էլ անգին փորձ էր։ Ես առաջին անգամ էի խաղում այդքան հզոր հավաքականի դեմ։ Իմ կարծիքով, Լիխտենշտեյնի դեմ խաղի վրա բացասական ազդեցություն չի ունենա։ Ընդհակառակը՝ բոլորս կլինենք հավաքված և կփորձենք կցուցադրել լավ ֆուտբոլ»,- ասաց Խ.Բայրամյանը։
Ասուլիսին ներկա Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը նշեց, որ բոլոր ֆուտբոլիստներն էլ ցավ են զգում պարտությունից և այն բանից, թե ինչպես պարտվեցինք։
«Սակայն մենք նաև գիտակցում ենք, որ սեպտեմբերի 8-ին մասնակցելու ենք հանդիպման մեր խաղադաշտում, մեր երկրպագուներով, սա առավելագույն մոտիվացիայի առիթ է, որ խաղալու ենք մեր երկրում։
Լրացուցիչ մոտիվացիայի կարիք չկա, ֆուտբոլիստնեը գիտակցում են, թե ինչքան կարևոր է այն 3 միավորը, որոնց համար պայքարելու ենք առաջիկա խաղում»։
Հայաստան - Լիխտենշտեյն հանդիպումը տեղի կունենա սեպտեմբերի 8-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում։ Խաղի սկիզբը՝ ժամը 20:00-ին:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 5-ին աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի 5-րդ տուրի խաղում Գերմանիայի հետ հանդիպմանը Հայաստանի ազգային հավաքականը պարտվել էր 0։6 հաշվով։

Спорт 10:59 08/09/2021 Армения
7 сентября в зале для пресс-конференций стадиона «Республиканский» имени Вазгена Саргсяна состоялась предматчевая пресс-конференция главного тренера сборной Армении Хоакина Капарроса и полузащитника команды – Хорена Байрамяна.
Сегодня, 8 сентября, на Республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна в Ереване состоится матч Армения – Лихтенштейн. Начало матча – 20:00.
«Все ребята хотят реабилитироваться после предыдущего матча. И после такой игры главный тренер Капаррос в раздевалке сказал, я считаю, нужные слова, чтобы никто не падал духом. Да и мы все прекрасно понимали, что это сборная Германии», –  заявил журналистам полузащитник сборной Армении Хорен Байрамян.
Он отметил, что встреча Армения-Лихтенштейн 8 сентября очень важна, и к ней следует подходить с горячим сердцем, но с холодной головой, чтобы выйти и при своих болельщиках показать достойный футбол.
«Не думаю, что поражение от немцев окажет очень большое негативное влияние на следующую игру, потому что у нас много достойных, хороших футболистов, которые играют в сильных чемпионатах, через очень многое прошли. Даже когда отрицательный результат, в этом нужно искать что-то положительное. Я думаю, это был бесценный опыт для каждого футболиста. Я вообще впервые играл против такой сильной сборной…
На матч с Лихтенштейном это никак не повлияет, я думаю. Мы все будем, наоборот, собраны и будем стараться показывать хороший футбол», – сказал Х. Байрамян.
Главный тренер сборной Армении Хоакин Капаррос в свою очередь отметил, что все футболисты чувствуют боль от поражения и от того, как команда проиграла.
«Однако мы также осознаем, что 8 сентября будем участвовать в матче на нашем поле, с нашими болельщиками, это повод для максимальной мотивации, ведь мы будем играть у себя в стране.
В дополнительной мотивации нет необходимости, футболисты понимают, насколько важны 3 очка, за которые мы будем бороться в предстоящей игре», – отметил испанский специалист.
Отметим, 5 сентября в немецком Штутгарте состоялся матч пятого тура группы J квалификации к ЧМ-2022 Германия - Армения. Встреча завершилась победой хозяев со счетом 6:0.