Հասարակություն 19:24 03/11/2021 Հայաստան
Անհետ կորած և զոհված զինծառայողների հարազատները դադարեցրել են բողոքի ակցիան․ վարչապետի հետ կհանդիպեն շաբաթվա վերջ
Անհետ կորած և զոհված զինծառայողների ակցիան կառավարության մոտ ավարտվեց։ Նրանք կհանդիպեն վարչապետին շաբաթվա վերջ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց ծնող Գարիկ Մխիթարյանը։
Նրա խոսքով ՝ վարչապետի հետ անդիպումը կայացել է, պայմանավորվածություն են ձեռք բերել շաբաթ օրը հանդիպում կազմակերպել զինծառայողների հարազատների և վարչապետի հետ։
«Հուսանք, որ շաբաթ օրվա ունեցած հանդիպման պայմանավորվածությունը չի փոխվի։ Օրը նշանակվել է, կառավարության մոտ մնալու իմաստ չենք տեսնում։ Պահանջատեր ենք, իրավունք ունենք բարձրաձայնելու մեր պահանջները, որպեսզի համապատասխան կառույցները արձագանքեն ու գործերին ընթացք տան»,- ասաց նա։
Մխիթարյանը նաև հավելեց,որ ծնողները կհանդիպեն՝ օրակարգի հարցերը  քննարկելու։ Իսկ Փաշինյանի հետ  հանդիպման ժամի և քանակի մասին տեղեկությունները փոխանակելու են նրա օգնականի հետ։

Общество 20:04 03/11/2021 Армения
Близкие пропавших без вести и погибших прекратили акцию протеста: встретятся с премьер-министром в конце недели
Акция протеста близких пропавших без вести и погибших военнослужащих у здания правительства завершилась. Они встретятся с премьер-министром в конце недели. Об этом в беседе с журналистами заявил родитель Гарик Мхитарян.
По его словам, встреча с премьер-министром состоялась, они достигли договоренности организовать в субботу встречу с близкими военнослужащих и премьер-министром.
«Надеюсь, договоренность не изменится. День назначен, смысла оставаться у здания правительства нет. Мы остаемся при своих требованиях, имеем право их озвучить, чтобы соответствующие стрктуры отреагировали и дали ход делу»,- сказал он.
Мхитарян также добавил, что они обсудят вопросы повестки. А сведениями о времени и количестве встреч с Пашиняном будут обмениваться с его помощником.