Քաղաքական 16:55 16/11/2021 Հայաստան
«Ձեզ հարյուր անգամ ասել էի, որ պատերազմը չի ավարտվել: Որ խաղաղություն թույլի հետ չի լինելու: Որ այս սրիկան չի հանգստանալու: Որ իրեն ընտրել չի կարելի: Որ կապիոտւլյանտին վերարտադրելով աշխարհին սխալ ազդակ ենք ուղարկելու:
Այս օրը եկավ, որովհետև սրիկաները հանձնեցին Սյունիքի ճանապպհները պինդ պահող մեջքը: Որովհետև ադրբեջանական կոչեցին նրանց կողմից զավթած հայկական հողերը: Որովհետև բանակն անտեր թողեցին: Որովհետև պաշտպանության նախարար ու շտաբի պետ ավելի հաճախ էին փոխում, քան սեփական ներքնազգեստները: Որովհետև Ալիևի լեզուն չկարճացրեցին ու նա կրկին երկարացրեց իր ձեռքերը:
Եվ ի վերջո, ասենք նաև բացարձակ, բայց տհաճ ճշմարտությունը.  այս պատերազմի երկրորդ արարը այսօր չի սկսվել, ոչ էլ երեկ: Այն սկսվել է հունիսի 20-ին 680 000 "ապագականերով":

Политика 17:43 16/11/2021 Армения
Заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА), экс-глава Постоянной комиссии Национального Собрания по внешним связям Армен Ашотян на своей странице в Facebook написал:
«Сто раз говорил, что война не окончена.  Что мира со слабым не будет.  Что  этот подлец не успокоится. Что его нельзя избирать. Что воспроизводством капитулянта направим миру ошибочный месседж.
Этот день настал, поскольку негодяи сдали хребет, крепко защищающий дороги Сюника. Поскольку они назвали азербайджанскими захваченные армянские земли. Поскольку они оставили армию бесхозной.  Поскольку министра обороны и начальника штаба меняли чаще, чем собственное белье.
Поскольку они не укоротили язык Алиева, и тот вновь протянул руки.
И, наконец, хоть и абсолютная, но неприятная истина: второй акт этой войны начался не сегодня и не вчера. Он начался  20 июня –  благодаря  680 000 сторонникам "будущееесть" (лозунг партии Пашиняна на выборах в НС Армении. – Ред.).