Քաղաքական 10:35 18/11/2021 Հայաստան
Նոյեմբերի 17-ին ՌԴ հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի միջնորդությամբ, հատուկ չվերթով Բաքվից Երևան էր տեղափոխվել նոյեմբերի 16-ի ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով ծավալված մարտերի մասնակից ՀՀ ԶՈւ զինծառայող՝ 1990թ. ծնված, ավագ լեյտենանտ Տարոն Ջիվանի Սահակյանի  մարմինը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
Մարտերի արդյունքում անհետ կորած զինծառայողների հայտնաբերման, ինչպես նաև գերեվարվածների վերադարձի շուրջ աշխատանքները շարունակվում են, դրանց ընթացքի վերաբերյալ պաշտպանության նախարարությունը պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով։

Politics 11:52 18/11/2021 Armenia
The Defense Ministry of Armenia on Thursday released the name of the soldier who was killed during the November 16 Azerbaijani attack and whose body was transported from Baku to Yerevan through the Russian mediation late last night.
The soldier was identified as Senior Lieutenant Taron Sahakyan, born in 1990. The transfer of the soldier’s body was mediated by Deputy Commander of the Southern Military District of Russia, Lieutenant General Rustam Muradov.
Efforts to find the missing soldiers, as well as to get back the captives continue, the ministry said, promising to provide further updates.