Հասարակություն 18:02 29/11/2021 Հայաստան
Օհանավան գյուղում բացվել է 44-օրյա պատերազմում հանուն հայրենիքի զոհվածների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթող։ 44-օրյա պատերազմում Օհանավանը 6 զոհ տվեց. Վախթանգ Կարապետյան, ոստիկանության զորքերի ծառայողներ Արտյոմ Բալայան, եղբայրներ Գևորգ և Կարապետ Մելքոնյաններ, եղբայրներ Սամվել և Տիգրան Մելքոնյաններ։
Ոստիկանության փոխանցմամբ, միջոցառմանը ներկա էին տեղական ինքնակառավարման մարմինների ղեկավարներ, ոստիկանության զորքերի զորամասի հրամանատարությունը, զոհվածների հարազատները։
Տեր Արամ քահանա Ասատրյանի ձեռամբ կատարվել է խաչքարի օրհնության կարգ, ինչից հետո ներկաները ծաղիկներ են խոնարհել հուշակոթողին, նաև հնչել են հերոսներին նվիրված ստեղծագործություններ։
Հուշակոթողի բացման արարողությունից հետո Հովհաննավանք վանական համալիրում տեղի է ունեցել մոմավառություն՝ ի հիշատակ պատերազմում զոհված բոլոր նահատակների։

Society 19:10 29/11/2021 Armenia
A memorial in memory of the soldiers from Ohanavan who had fallen during the Artsakh 44-day war was erected on Monday in the village.  Six people from the village participated in the war - Vakhtang Karapetyan, police officers Artyom Balayan, brothers Gevorg and Karapet Melkonyans, Samvel and Tigran Melkonyans among them.
The opening event was attended by representatives of the local self-government bodies, command of the local base of the police forces, the relatives of the perished servicemen.
The consecration of the cross-tone was performed by Ter Aram Qahana Asatryan, after which the participants laid flowers at the memorial and lit candles in memory of all victims of the war.