Շատերին չեք հետախուզում, մաքուր մարդկանց վրա եք հիմա էլ հասել. Սոնա Շահգելդյան
Այսօր մամուլում տարածվել էր տեղեկատվություն, թե հետախուզում է հայտարարվել երգչուհի Սոնա Շահգելդյանի նկատմամաբ։ Քիչ առաջ երգչուհին արձագանքել է իր մասին շրջանառվող լուրերին։
Նա իր ֆեյսբուքյան էջում, մասնավորապես, գրել է.
«Ես չգիտեմ, որ մի հիմարն է նման բաներ գցում, տարածում։ Ամբողջ կյանքս մաքուր եմ ապրել, բայց այս հարցին ուրիշ ձև եմ արդեն մոտենալու և ինքս պահանջում եմ նման տարածումների համար դիմել շատ վատ քայլերի։ Ինչ ասես անում են, շատերին չեք հետախուզում, մաքուր մարդկանց վրա եք հիմա էլ հասել։ Ամոթ ա, Աստծուց վախեցեք»,- գրել է Սոնա Շահգելդյանը։
Նշենք, որ, ըստ մամուլի հրապարակումների, երգչուհու նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել ՀՀ քր.օր-ի 188 հոդվածի 2-րդ մասի մեղադրանքով։
ՀՀ քրեական օրեսգրքի 188-րդ հոդվածը վերաբերում է ապօրինի ձեռնարկատիրությանը` առանց պետական գրանցման, հաշվառման (բացառությամբ օրենքով նախատեսված դեպքերի) կամ առանց հատուկ թույլտվության (լիցենզիայի) լիցենզավորման ենթակա կամ օրենքով արգելված ձեռնարկատիրական գործունեություն իրականացնելը, որը զուգորդվել է անձանց կամ կազմակերպություններին կամ պետությանը զգալի վնաս պատճառելով։
Այս հոդվաածով կատարվա հանցագործությունը պատժվում է տուգանքով` նվազագույն աշխատավարձի հազարապատիկից երկուհազարապատիկի չափով, կամ ազատազրկմամբ` մեկից երեք տարի ժամկետով` որոշակի պաշտոններ զբաղեցնելու կամ որոշակի գործունեությամբ զբաղվելու իրավունքից զրկելով` մեկից երկու տարի ժամկետով:

Право 14:35 11/12/2021 Армения
Сегодня в прессе распространилась информация о том, что в розыск объявлена певица Сона Шахгельдян. Немногим ранее певица на своей странице в соцсети Facebook прокомментировала эти слухи, отметив:
«Не знаю, какой дурак пишет подобные вещи и распространяет. Я всю жизнь жила честно, но буду подходить к этому вопросу уже по-другому. Сама требую за тиражирование подобного прибегнуть к очень плохим шагам. Многие делают все, что угодно, их не разыскиваете, набросились на чистых людей. Стыдно, побойтесь Бога».
Напомним, согласно публикациям в прессе, в отношении Шахгельдян объявлен розыск по обвинению по части 2 статьи 188 УК Армении.
Статья 188 УК Армении касается незаконного предпринимательства – осуществления подлежащей лицензированию предпринимательской деятельности без государственной регистрации или без специального разрешения (лицензии) или осуществление предпринимательской деятельности, запрещенной законом, сопряженного с причинением значительного ущерба лицам, или организациям, или государству.