Հասարակություն 16:26 07/03/2022 Հայաստան
Այսօր հայ-ադրբեջանական սահմանին թշնամու կրակոցից զոհված զինծառայող Հրաչ  Մանասարյանը Սյունիքի մարզից է։ Նա 44-օրյա պատերազմի մասնակից է եղել։
«Հրաչ Մանասարյանը Գորիս համայնքի Ակներ բնակավայրից էր, 44-օրյա պատերազմի մասնակից, 2 երեխաների հայր»,- գրել է Գորիս համայնքի ղեկավարի տեղակալ Իրինա Յոլյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 12։40-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները նշանառու կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևմտյան հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈՒ երկու զինծառայող։ Նրանցից մեկը, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող, սերժանտ Հրաչ Արամի Մանասարյանը, հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է։ Վիրավորում ստացած մյուս զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում։

Общество 17:13 07/03/2022 Армения
Погибший сегодня на армяно-азербайджанской границе вследствие произведенного ВС Азербайджана выстрела военнослужащий Грач Манасарян был из Сюникской области Армении. Он был участником 44-дневной войны.
«Грач Манасарян был из населенного пункта Акнер общины Горис, участником 44-дневной войны, отцом двоих детей», – написала вице-мэр Гориса Ирина Йолян на своей странице в Facebook.
Напомним, 7 марта, около 12:40, подразделения ВС Азербайджана открыли прицельный огонь в направлении армянских боевых позиций, дислоцированных на западном участке армяно-азербайджанской государственной границы, вследствие чего огнестрельные ранения  получили двое военнослужащих ВС РА. Один из них, военнослужащий контрактной службы N-ской воинской части МО РА, сержант Грач Арамович Манасарян, скончался по пути в больницу. Угрозы для жизни второго получившего ранение военного нет.