Քաղաքական 10:00 15/04/2022 Հայաստան
ԱԺ  նախկին պատգամավոր Սոֆյա Հովսեփյանը կարծում է, որ Հայաստանում ստեղծված իրավիճակում ոտքի ելնել է պետք։
«Կազմակերպված գործադուլ է պետք սկսել ու դուրս գալ փողոց։ Պատճառներ չփնտրե՛ք, եթե բոլորդ դուրս գաք, որևէ մեկը ձեզ չի՛ կարող վնասել։
Հենց դպրոցներից էլ պետք է սկսել ։
1. Ուսուցիչները չգնան դպրոց։
2. Ծնողները չուղարկեն երեխաներին դպրոց. քանի որ երեխաները դպրոցում չեն ,իրենք էլ չգնան աշխատանքի։
3. Դասախոսներ ջան, ձեզ տեսնեմ։
4. Գյուղերում բնակվող մարդիկ անտեսեն իրենց գյուղապետի, կամ տարբեր շահերով իշխանության ստրուկ դարձած անձանց ու պարալիզացնեն միջպետական ճանապարհները։
5. Զոմբիներին անտեսեք, դուք արդեն իրենց և թուրքի թշնամին եք և ուստի իրենց անտեսել և գործել է պետք։
6. Մի՛ վախեցեք նոր պատերազմից, քանի որ նոր պատերազմ չի, այլ շարունակություն է, պատերազմը չի ավարտվել։
7. Զոհվածների հարազատները պետք է դուրս գան փողոց, քանի որ իրենց որդիների երկրորդ տունն են ծախում ու դեռ տղաների թարմ ,չչորացած արյունը ոտնատակ են տալիս։
8. Ուսանողնե՛ր ջան, ոտքի կանգնեք կազմակերպված, դասերի մի՛ գնացեք այլ ամեն մեկդ կազմակերպեք ու մի փողոց փակեք։
9 . Ապրիլի 23-ին եկել է, էդ օրն էլ ճամփեք գրողի ծոցը։
10. Այսօր չգործեցինք, վաղը ջարդվելու ենք ազգովի։
11. Սա անձերի կռիվ չէ, սա պետականության պահպանման կռիվ է։
Վերջապես թող իրենց սենյակներից դուրս գան էն մարդիկ, որոնք կլինեն հնի ու նորի այլընտրանքը և չեն լինի որևէ մեկի ճյուղը կամ խաղալիքը։
Արտախորհրդարանական և խորհրդարանական ընդիմությունը պարտավոր է դուրս գալ փողոց որպես ՀՀ քաղաքացի և ոչ ավելին, դուք ձեր որակն արդեն բացահայտել եք, թողեք գործը ողնաշար ունեցողներին։

Политика 14:06 15/04/2022 Армения
Экс-депутат Национального Собрания Армении от фракции «Мой шаг» Софья Овсепян считает, что в сложившейся в Армении ситуации нужно подниматься на ноги.
На своей странице в социальной сети Facebook пишет:
«Нужно начать организованную забастовку и выйти на улицу. Не ищите причин, если вы все выйдете, никто не может причинить вам вреда.
Начинать нужно прямо со школ.
1.Учителя пусть не идут в школы.
2. Родители не отправляют детей, а раз дети не в школе, пусть и сами не идут на работу.
3. Преподаватели, дело за вами.
4. Проживающие в селах люди пусть игнорируют своих старост, или ставших по разным интересам рабами власти лиц, парализуют межгосударственные дороги.
5. Игнорируйте зомби, вы уже стали их врагом и врагом турок, и поэтому их нужно игнорировать, нужно действовать.
6. Не бойтесь новой войны, так как это не новая война, а ее продолжение, война не закончилась.
7. Родные погибших должны выйти на улицу, так как продают второй дом своих сыновей, сминают ногами свежую, не высохшую кровь мальчиков.
8. Дорогие студенты, действуйте организованно, не ходите на занятия, взамен самоорганизуйтесь и перекрывайте по улице.
9. Он пришел 23 апреля, в этот день и нужно прогнать к черту.
10. Если не действовать сегодня, завтра истребят всю нацию.
11. Это не борьба личностей, это борьба за сохранение государственности.
Наконец, пусть из своих комнат выходят те люди, которые будут альтернативой старому и новому и не будут чьей-либо ветвью или игрушкой.
Внепарламентская и парламентская оппозиция обязана выйти на улицу как граждане РА и не более того, вы уже раскрыли свое качество, оставьте дело имеющим хребет.