Քաղաքական 19:18 27/04/2022 Հայաստան
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ւշխան Սաղաթելյանը երթի մեկնարկից առաջ նշեց, որ այսօր նույնպես հանրապետությունում տեղի են ունեցել դիմադրության ակցիաներ և այս համատքստում կոչ արեց քաղաքացիներին շարունակել դիմադրության ակցիաները՝ յուրաքանչյուրն իր ձևով, ինչպես պատկերացնում է։
«Կոչ են անում շարունակել ձևավորել դիմադրության օջախներ, շարունակել ինքնակազմակերպվել։ Կարճ ժամանակ հետո, մինչև ամսի մեկը ամբողջ Հայաստանի տարածքում՝ մեծ ու փոքր գյուղերում, համալսարաններում, կոլեկտիվներում, բակերում, ունենալու ենք դիմադրության նոր օջախներ»,- հայտարարեց Սաղաթելյանն ու ընդգծեց, որ պայքարը ժամ առ ժամ նոր թափ է հավաքում։
Պատգամավորը նաև նշեց, որ յուրաքանյուր քաղաքացու դիմադրության գործողություն շատ կարևոր է։
«Եթե ուզում եք ապրել անվտանգ, բարեկեցիկ, եթե ուզում եք ունենալ հայրենիք, դուրս եկեք փողոց, մեկ անգամ և վեջնական։ Դրանից հետո մեր բոլոր խնդիրները լուծվելու են։ Սիրելի հայրենակիցներ, Նիկոլի արյունոտ ընթացքը պետք է կասեցնել։ Երեկ օրը ցերեկով, իր շքախմբով քաղաքացուն վրաերթի ենթարկեցին, անտարբեր կողքով անցան, երկվա քաղաքացին, պետք է լինի Նիկոլի վերջին զոհը։ Այս պայքարից հետ դարձ չկա, նահանջ չկա»,- ասաց քաղաքական գործիչը։

Политика 19:31 27/04/2022 Армения
Представитель Верховного органа АРФД, депутат Национального Собрания от фракции «Армения» Ишхан Сагателян перед началом шествия отметил, что сегодня в республике также были проведены акции неповиновения, в этом контексте он призвал граждан продолжать акции – каждый по-своему, как он себе представляет.
«Призываем продолжать формировать очаги сопротивления, продолжать самоорганизовываться. Через короткое время, до 1 мая, на всей территории Армении, в больших и малых селах, университетах, коллективах, дворах у нас появятся новые очаги сопротивления», – заявил Сагателян и подчеркнул, что борьба набирает обороты с каждым часом.
Депутат также отметил, что неповиновение каждого гражданина – чрезвычайно важно.
«Если хочешь жить безопасно, благополучно, если хочешь иметь Родину, выходи на улицу – один раз и окончательно. После этого все наши проблемы начнут решаться. Дорогие соотечественники, кровавый ход Никола необходимо остановить. Вчера средь бела дня его кортеж сбил человека, безразлично проехал мимо, погибшая должна стать последней жертвой Никола. Обратного пути нет, нет отступления», – сказал политический деятель.