Քաղաքական 20:38 27/04/2022 Հայաստան
«Հայրենիք» կուսակցության խոսնակ Սոս Հակոբյանը կուսակցության նախաձեռնած իրազեկման երթի ընթացքում դիմելով քաղաքացիներին՝ կոչ արեց միանալ պայքարին։
«Այս իշխանություններն ասում էին, որ Հայաստանում հայը պետք է ապրի անվտանգ  և ունենա հնարավորություն պլանավորելու իր և իր ընտանիքի կյանքը։ Հայաստանից միայն վերջին տարում դուրս է եկել անվերադարձ 72 000 հայրենակից։ Հայաստանի պարտքը աճել է գրեթե կրկնակի։ Ո′չ աշխատավարձ, ո′չ թոշակ, ոչինչ չի բարձրացվել։ Հայն ապրում է ավելի վատ, ապրում է ավելի վտանգավոր պայմաններում։Սահմանապահ ժողովուրդն ամեն օր կյանքեր է կորցնում, ապրում են թշնամու ուղիղ նշանառության տակ։ Այս դեպքում  կա մեկ լուծում ՝ «Հայաստան, ոտքի′», «Արցախ ոտքի′», «հայ ազգ, ոտքի′»։
Հակոբյանն իր ելույթում շեշտեց, որ այս անգամ գնալու են մինչև վերջ և պայքարը լինելու է վճռական։
«Իշխանափոխությունը շատ կարճ ժամանակում լինելու է, մեր պայքարը լինելու է հաղթական ավարտով։ Մենք ունենալու ենք անվտանգ, զարգացող Հայաստան, ուժեղ և ինքնիշխան Արցախ և ապրելու ենք՝ «Առանց թուրքի Հայաստան»»,-հայտարարեց նա։
Ղրղզստանի հարավում գտնվող Ջալալ-Աբադ շրջանի Սուզակ շրջանում զանգվածային միջոցառման ժամանակում պաղպաղակով բեռնված  առանց վարորդ բեռնատարը...

Политика 22:47 27/04/2022 Армения
Пресс-секретарь партии «Айреник» («Отечество») Сос Акопян в ходе инициированного политсилой шествия по информированию, обращаясь к гражданам, призвал присоединиться к борьбе.
«Эти власти говорили, что житель Армении и Арцаха должен жить хорошо, должен жить безопасно, должен иметь возможность планировать свою жизнь и жизнь своей семьи. Только за последний год из Армении безвозвратно уехали 72 000 наших соотечественников. Долг Армении, то есть, долг армянского народа увеличился вдвое. Не повысились ни зарплаты, ни пенсии – ничего. Армянин живет гораздо хуже, в гораздо более опасных условиях, жители приграничных районов каждый день несут человеческие потери, живут под прямым прицелом врага», – перечислил Сос Акопян.
По его словам, единственный выход – подняться на ноги и бороться. Участники шествия начали вместе скандировать: «Вставай, Армения!», «Вставай, Арцах!», «Вставай, армянский народ!»
«В этот раз мы пойдем до конца, на решительную борьбу. Смена власти произойдет за короткое время, наша борьба увенчается победой. У нас будет независимая, развивающаяся Армения, безопасный, сильный и суверенный Арцах. Мы будем жить в Армении без турка», – заявил Сос Акопян.