Իրավունք 22:17 02/05/2022 Հայաստան
Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը փոխվել է,  և նա հիսուն միլիոն դրամ գրավի դիմաց արդեն ազատ է արձակվել։ Նրան դիմավորեցին «Հայաստան» դաշինքի անդամները։ Միասին բոլորը վանկարկում էին՝ «հաղթանակ», «հաղթանակ»։
Քաջարանի համայնքապետին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-178-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասով և 154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Առաջադրված մեղադրանքները նա  չի ընդունում, գտնում է, որ այս ամենը իր նկատմամբ սանձազերծված քաղաքական հետապնդման շղթայի մի մասն է:
Նա կալանավորվել էր 2021 թ.  հուլիսի 10-ին, բայց դեկտեմբերի 18-ին 70 միլիոն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակել։ Այս տարվա փետրվարի 7-ին կիկին կալանավորվել էր։
«Վերաքննիչ դատարանին հրահանգեցին կրկին կալանավորել Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանին...
Արդարությունը միևնույն է հաղթելու է, իսկ դուք, տականքնե՛ր, սպասեք ձեր դատաստանին»,- այդ ժամանակ գրել էր փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը։

Право 23:31 02/05/2022 Армения
Мера пресечения в отношении руководителя общины Каджаран Сюникской области Манвела Парамазяна изменена, он освобожден после уплаты залога в размере 50 млн. драмов.
Его встречали члены блока «Армения», скандируя: «победа!», «победа!»
Манвелу Парамазяну предъявлено обвинение по ч. 3 ст. 38-178, ч. 4 ст. 311, ч. 2 ст. 154.2 УК РА.
Адвокат Лусине Саакян заявила ранее, что Манвел Парамазян не принимает предъявленные обвинения, считая все это частью цепочки развязанного против него политического преследования.
Решением суда, 10 июля 2021 года мэр общины Каджаран Сюникской области Армении Манвел Парамазян был арестован на 2 месяца. В декабре Манвел Парамазян был отпущен на свободу под залог в 70 миллионов драмов. 7 февраля сего года он снова был арестован.