Քաղաքական 11:27 10/05/2022 Հայաստան
«Այն մարդիկ, որոնք այսօր որոշումներ են կայացնում, մի քանի հոգուց բաղկացած այդ նեղ խմբակը, իմ կարծիքով ատում է  այն ամենը, ինչ հայկական է։ Դրա մասին երկրի վարչապետն իր գրքում ժամանակին գրել է, ուղղակի մենք այդ անորակությունը չենք կարդացել»,-«Պրեսսինգ» հաղորդաշարի ընթացքում ասաց Աշխարհի և Եվրոպայի ըմբշամարտի չեմպիոն, պատմական գիտությունների թեկնածու, ԱԺ  «Իմ քայլը» խմբակցության նախկին պատգամավոր  Արսեն Ջուլֆալակյանը։
Նա նկատեց, Փաշինյանն իր գրքում ազնիվ է եղել, խոստովանել է, թե ինչ է մտածում ու ինչ է անելու։
Ջուլֆալակյանի խոսքով,  «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը բաժանված էր խմբերի՝ ազգայնականներ, գլոբալիստներ, սորոսականներ, նեյտրալներ, թիմի ներսում խմբերը՝ Ալենի թիմը, Արարատի թիմը և այլ խմբեր իրար դեմ էին պայքարում, միմյանց դեմ կոմպրոմատներ հավաքում:
«Փաշինյանը կոմպրոմատներ ունի թիմի անդամների դեմ՝ և՛ սեռական բնույթի, և՛ ընդհանուր ֆինանսական բնույթի շահերով պայմանավորված, որոնց միջոցով վախեցնելով նրանց կառավարում է։ Առնվազն 15 պատգամավոր ինձ մոտ բողոքել են վարչապետից, վարվող քաղաքականությունից, առնվազն 7-8-ն ասել են՝ դուրս են գալու, հիմա նրանք աշխատում են, ԱԺ-ում են կամ այլ պաշտոներ են զբաղեցնում։ Ի՞նչն է նրանց պահում»,-նշեց նա։
Ջուլֆալակյանը համարում է, որ Նիկոլ Փաշինյանն իր իշխանությունը պահում է՝ արտաքին ուժերից ոմանց խաբելով, ոմանց խոստումներ տալով։
«Բոլոր կողմերին խաբում է՝ հյուսիս, Եվրամիություն, արևմուտք, արևելք, հարավ։ Բոլորին փորձում է  բավարարել։ Ակնհայտ է, չի կարող, քանի որ նրանց շահերը միմյանց հակասում են։ Պետք է կողմնոոշվես, թե որ կողմն ես գնալու։ Գալու է մի պահ, երբ ընկնելու է թակարդը, կործանվելու է։ Հուսով եմ՝ նրան ապահով ապաստան չեն տա, նա պատասխան կտա իր արածների համար»,-ասաց Ջուլֆալակյանը՝ կարևորելով, թե հնարավոր փաստաթղթերի ստորագրման պահին որ աշխարհքաղաքական կենտրոնը Հայաստանում ի՞նչ ազդեցություն է ունենալու։
Նախկին պատգամավորի խոսքով, Փաշինյանը ցանկանում է հայկական հարցը գցել արտաքին խաղացողների գրպանը։
«Ասում է՝ դուք որոշեք, ով ուժեղ է, թող նա էլ որոշի, ես ուղղակի այստեղ նստած եմ, ինչ որոշեք, այն էլ կանեմ։ Դուք մեծերով որոշեք, ասեք, ես անեմ։ Սա շատ ցավալի է, քանի որ մենք պրոցեսների վրա չենք կարող ազդել»,-ընդգծեց նա։
Ջուլֆալակյանի խոսքով, Փաշինյանից ազատվելու համար պետք է հավաքել կրիտիկական զանգված՝ ավելի քան 50 հազար մարդ, ինչը ցույց կտա, որ այս իշխանությունը չունի այլևս աջակցություն։
«Լիահույս եմ, որ մեր ուժայինները տեսնելով նման զանգված, կմիանան պայքարին, քանի որ աննորմալ է, որ ուժայինը մնա ու ծառայի մի ղեկավարի, որը պարտության գլխավոր մեղավորն է։ Վստահ եմ, որ դա իրենց համար պատվաբեր չէ»,-ասաց նա։

Политика 13:00 10/05/2022 Армения
«Люди, которые сегодня принимают решения, – эта узкая группа из нескольких человек, на мой взгляд, ненавидят все армянское», – в эфире программы Pressing заявил бывший депутат НС от фракции «Мой шаг», чемпион мира и Европы по борьбе Арсен Джулфалакян.
По словам Джулфалакяна, фракция «Гражданский договор» была разделена на группы: националисты, глобалисты, соросовцы, нейтральные, внутри команды были группы – команда Аллена, команда Арарата и другие группы боролись друг против друга, собирая друг против друга компромат.
«У Пашиняна были и есть компроматы на всех членов своей команды – как сексуального характера, так и касательно финансовых интересов. Как минимум, человек 15 из фракции «Мой шаг» при мне жаловались на премьер-министра, на проводимую политику, из них 7-8 человек намеревались сложить мандаты, но сейчас продолжают работать в НС или занимают иные должности. Что их держит?» – отметил он.
Джулфалакян считает, что Никол Пашинян удерживает свою власть, обманывая внешние силы, давая им обещания.
«Он обманывает все стороны: север, Евросоюз, Запад, Восток, юг. Он старается удовлетворить всех. Очевидно, что не может, потому что их интересы противоречат друг другу. Нужно определиться, каким путем будешь идти. Придет время, когда попадает в собственную ловушку. Надеюсь, ему не предоставят безопасного убежища, он понесет ответственность за содеянное», – сказал Джулфалакян, отметив: важно, какое влияние тот или иной геополитический центр будет иметь в Армении в момент подписания возможных документов.
По словам Джулфалакяна, чтобы избавиться от Пашиняна, необходимо собрать критическую массу в более чем 50 тысяч человек, которая покажет, что у этой власти нет более опоры.
«Я полон надежд, что наши силовики, увидев такую массу, присоединятся к борьбе, поскольку ненормально будет, если силовики продолжат служить  руководителю, который является главным виновником поражения», – сказал он.