Քաղաքական 12:52 21/05/2022 Հայաստան
«Հրապարակում հավաքված արժանապատիվ հայը պետք է ցույց տա, որ ժողովրդի անունից վարչապետի աթոռը գրկած անձը բանակցելու և նոր զիջումների գնալու մանդատ չունի։
Առավել քան կարևոր է հնչեցնել բոլորիս միասնական բողոքի ձայնը»,- նշված է «Հայաստան» դաշինքի ֆեյսբուքյան էջում՝ հիշեցնելով, որ այսօր 18։00-ին Ֆրանսիայի հրապարակում կայանալու է հանրահավաք։
Հիշեցնենք, որ երեկ ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել էր.
«Վաղը ժամը 18․00-ին Ֆրանսիայի հրապարակում մեկնարկելու է հերթական հանրահավաքը։ Մասնակցելով հանրահավաքին դուք «ՈՉ» եք ասում այս կապիտուլյանտին և երկիրը նոր զիջումների տանելուն։ Ձեր մասնակցությամբ դուք հստակ ուղերձ եք հղում ամբողջ աշխարհին, որ այս մարդը, որը ժողովրդին մոլորեցնելով հայտնվել է իշխանության ղեկին, այլևս չունի որևէ մանդատ ժողովրդի անունից խոսելու և ՀՀ-ն ներկայացնելու»,- ասաց նա։
Քաղաքական գործիչը մեկ անգամ ևս ընդգծեց, որ  Բրյուսել այցից առաջ վաղվա հանրահավաքը կարևոր է։ Բացի այդ, նրա խոսքով՝ հանրահավաքի ընթացքում կներկայացվեն պատկերացումները, հայեցակարգային մոտեցումներն՝ Արցախյան հիմնախնդրի և երկիրը ստեղծված իրավիճակից դուրս բերելու  վերաբերյալ։

«Более чем важно озвучить наш общий голос протеста»: площадь Франции, 18:00
«Cобравшиеся на площади достойные армяне должны показать, что вцепившееся за кресло премьер-министра лицо не имеет мандата на переговоры или новые уступки от имени народа.
Более чем важно озвучить наш общий голос протеста», – говорится на странице альянса «Армения» в соцсети Facebook, напоминая, что сегодня в 18:00 на площади Франции в Ереване состоится митинг.
Представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян заявил ранее:
«Завтра, 21 мая, в 18:00, на площади Франции состоится очередной митинг. В преддверии предусмотренной 22 мая встречи Пашинян-Мишель-Алиев в Брюсселе нужно заявить о том, что Армения не пойдет на новые уступки.
Участвуя в завтрашнем митинге, вы говорите НЕТ капитулянту. Участвуя в завтрашнем митинге, вы говорите НЕТ новым уступкам, и самое важное, ваше участие в митинге – это четкий месседж всему миру, что у этого человека, который введя в заблуждение народ, оказался у власти, больше нет мандата говорить от имени народа и представлять Республику Армения. Завтрашний митинг перед брюссельским визитом очень важен», – подчеркнул Сагателян.