Քաղաքական 20:00 24/05/2022 Հայաստան
«Եթե միասնական ենք, պլանավորում են մի բան անել և գիտենք ինչի համար, ուրեմն հաջողում ենք։ Այս նույնը պետք է անենք մեծ մասշտաբով։ Դրա համար անհրաժեշտ է, որ այն քաղաքացիները, որոնք կիսում են մեր գաղափարները ,գան և մեր կողքը կանգնեն»,- «Դիմադրություն» շարժման երթի ընթացքում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը։
«Այս իշխանությունները թուրքական և ադրբեջանական օրակարգով են շարժվում։ Դա նրանց քաղաքականությունն է։  Բրյուսելում հանդիպումից հետո արված վերջին հայտարարությունից տեսանք, որ ամեն ինչ գնում է նրան, որ Ղարաբաը մնա Ադրբեջանի կազմում»,- ասաց նա
Լևոն Քոչարյանը նաև նշեց, որ  գնալով իրենց շարքերը համալրվում են՝ անկախ եղանակային պայմաններից։
«Եղանակին նայեք և տեսեք որքան մարդ կա այստեղ։ Կա վճռականություն։ Շարժման մարման մասին ընդհանրապես խոսք չի կարող գնալ»,- եզրափակեց նա։

Политика 21:15 24/05/2022 Армения
«Если мы едины, если мы планируем что-то сделать и знаем, для чего мы это делаем, ради какой идеи, то мы добиваемся успеха. Теперь то же самое мы должны сделать в больших масштабах, а для этого нам нужно, чтобы больше граждан, разделяющих нашу точку зрения, пришли и поддержали нас», – заявил во время шествия движения «Сопротивление» 24 мая сын второго президента Армении Левон Кочарян.
«Эти власти руководствуются турецкой и азербайджанской повесткой. Это их политика. Из последнего заявления, сделанного после встречи в Брюсселе, мы увидели, что все идет к тому, чтобы Карабах был в составе Азербайджана», – сказал он.
Левон Кочарян отметил также, что их ряды пополняются – вне зависимости от погодных условий.
«Посмотрите на погоду и посмотрите, сколько здесь людей. Есть решимость. О спаде движения вообще не может быть и речи», – подчеркнул он.