Օրվա մամուլ 09:55 09/06/2022 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Աշխատանքային քառօրյա այցով երեկվանից` հունիսի 8-ից, Ստրասբուրգ (Ֆրանսիա) է գործուղվել ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը։ Այցը կավարտվի հունիսի 12-ին։
7 հոգանոց պատվիրակության կազմում, Սիմոնյանից բացի, ընդամենը մեկ օրենսդիր է ընդգրկված՝ ԱԺ պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանը, մեկն ԱԺ նախագահի խորհրդականն է, արտաքին կապերի և արարողակարգի վարչությունների պետերը, 1 լուսանկարիչ-օպերատոր, 1 հեռուստաօպերատոր։ Ստրասբուրգից վերադառնալուց հետո, մեր տեղեկություններով, ԱԺ պատվիրակությունը հունիսի 14-ին կմեկնի Իրան»։

Пресса дня 12:39 09/06/2022 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что со вчерашнего дня с четырехдневным рабочим визитом командирована в Страсбург (Франция) делегация во главе со спикером парламента Аленом Симоняном.
Визит продолжится до 12 июня. В состав комиссии из 7 человек, кроме Симоняна, входит только один депутат – председатель постоянной комиссии парламента по государственно-правовым вопросам Владимир Варданян, один – советник спикера парламента, начальники управлений по внешним связям и протоколу, один фотограф-оператор, один телеоператор. После возвращения из Страсбурга, по нашим сведениям, делегация 14 июня отправится в Иран», - пишет газета.