Հասարակություն 12:20 20/08/2022 Հայաստան
Երևան-Մեղրի միջպետական նշանակության ճանապարհի մի հատված շարունակում է փակ մնալ։ Քաղաքացիները լուսանկարներ են հրապարակել սոցցանցերում։
«Սպուտնիկ Արմենիա»-ի փոխանցմամբ, նրանք պահանջում են Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանի հետ հանդիպում՝ քննարկելու բեռնատարների գերծանրաբեռնվածության հարցը։
Ճանապարհը փակած վարորդներից մեկը աղբյուրին ասել է՝ նախարարության հետ բանակցություններ ունեցել են, սակայն գերատեսչությունը հեռու է իրականությունից, վարորդները չեն կարողանում աշխատել պետական այդ մարմնի հետ։
«Սպուտնիկ Արմենիա»-ին մարզպետարանից հայտնել են, որ մարզպետն այսօր Կապանում է՝ մասնակցելու քաղաքի օրվան նվիրված միջոցառումներին։ Առայժմ հայտնի չէ, նա կհանդիպի» վարորդներին, թե՞ ոչ։ Աղբյուրը հիշեցնում է, որ առաջին անգամ այս ճանապարհը փակեցին օգոստոսի 15-ին։ Նրանք պահանջում են վերանայել բեռնատարների բեռի չափի վերաբերյալ չափանիշները՝ 26 տոննայից դարձնելով 28 տոննա։

Автодорога Ереван-Мегри до сих пор закрыта
Как сообщает Sputnik-Армения, перекрывшие трассу водители сейчас пропускают только легковые автомобили. Они требуют решить проблему перегруза фур, а также встречи с губернатором области.
Один из них рассказал Sputnik-Армения, что переговоры в министерстве состоялись, но ответные предложения ведомства далеки от реальности: водители не смогут по ним работать.
В администрации Сюникской области Sputnik Армения заявили, что губернатор Роберт Гукасян находится в Капане, где сегодня отмечают День города. Встретится ли он с водителями, пока неизвестно.
В свою очередь в Министерстве территориального управления и инфраструктур Sputnik-Армения сообщили, что новая встреча с водителями намечается на следующей неделе.
Отмечается, что впервые дорогу в этом районе перекрыли 15 августа. Водители требуют пересмотреть требования к перегрузу машин – увеличить общий тоннаж с 26 до 28 тонн, отменить взвешивание по колесным осям.