Հասարակություն 18:05 01/10/2022 Հայաստան
ՊՆ-ն կոչ է անում դադարեցնել սննդի, հագուստի, կենցաղային իրերի, տեխնիկական միջոցների հավաքագրումներն ու դրամահավաքները
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տարածել է հայտարարություն, որում ասվում է.
«ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը, բարձր գնահատելով քաղաքացիների՝ բանակին աջակցելու պատրաստակամությունը, այդուհանդերձ, հայտարարում է, որ հանրային վայրերում զինծառայողների համար սննդի, հագուստի և այլ պարագաների հավաքագրումը, ինչպես նաև սոցիալական ցանցերում կազմակերպվող դրամահավաքներն անթույլատրելի են:
Պաշտպանության նախարարությունը յուրաքանչյուր նմանօրինակ դեպքի վերաբերյալ իրավապահ մարմիններին անհրաժեշտ նյութեր է տրամադրելու՝ ուսումնասիրություններ կատարելու, հնարավոր չարաշահումները բացահայտելու, դրանց առկայության պարագայում` մեղավորներին պատասխանատվության ենթարկելու նպատակով:
Եւս մեկ անգամ կոչ ենք անում դադարեցնել սննդի, հագուստի, կենցաղային իրերի, տեխնիկակսն միջոցների  հավաքագրումներն ու  դրամահավաքները:
Պաշտպանության նախարարությունը պատշաճ կերպով արձագանքում է քաղաքացիների և լրատվամիջոցների հնչեցրած բոլոր ահազանգերին»։

Политика 18:09 01/10/2022 Армения
Минобороны Армении призывает граждан прекратить сбор денежных средств, еды, одежды и бытовых вещей для военнослужащих
Министерство обороны Армении, высоко оценивая готовность оказать помощь армии, тем не менее, заявляет, что сбор продуктов питания, одежды и других вещей для военнослужащих в общественных местах, а также сбор средств, организуемый в соцсетях, просто неприемлем. Об этом говорится в сообщении Минобороны РА.
Согласно информации, Минобороны предоставит правоохранительным органам необходимые материалы касательно каждого подобного случая с целью изучения, выявления возможных злоупотреблений, и в случае их наличия, привлечения виновных к ответственности.
«Вновь призываем прекратить сбор продуктов питания, одежды, бытовых вещей, техники и сбор средств.
Министерство обороны надлежащим образом надлежащим образом реагирует на все сообщения граждан и СМИ», – говорится в сообщении.