Հասարակություն 17:17 08/10/2022 Տարածաշրջան
Սախալինում արջը սպանել է 60-ամյա խոհարարուհուն։ Գազանը նրան քարշ է տվել անտառ ու սպանել, գրում է «Լենտա.ռու»-ն՝ վկայակոչելով տարածաշրջանային անտառտնտեսության և որսորդական գործակալությանը։
Հոկտեմբերի 8-ին, ժամը 14:00-ի սահմաններում, խոշոր արջը թափառել է Տիմովսկի թաղամասում։ Գիշատիչը հարձակվել է այնտեղ որպես խոհարար աշխատող կնոջ վրա և տարել անտառ։
Ականատեսները ահազանգել են ոստիկանություն և անտառային պաշտոնյաներին։ Արջը հայտնաբերվել է, նրան  գնդակահարել են։ Կենդանին եղել է 2 մետր հասակով, 5-6 տարեկան։
Դին հայտնաբերելուց հետո փորձագետները պարզել են, որ տուժածը մահացել է ստացած վնասվածքներից։ Միջադեպը հետաքննում են իրավապահները։

На Сахалине медведь утащил в лес и убил женщину-повара
На Сахалине медведь загрыз 60-летнюю женщину-повара. Зверь утащил ее в лес и убил, пишет портал astv.ru со ссылкой на агентство лесного и охотничьего хозяйства области.
Как сообщает «Лента.Ру», 8 октября около 14:00 крупный медведь забрел на территорию предприятия в Тымовском районе, занимающегося лесозаготовкой. Хищник напал на женщину, которая работала там поваром, и унес ее в лес. Свидетели вызвали полицию и сотрудников лесничества.
Медведя удалось найти и застрелить. Особь оказался крупной — больше двух метров в длину, возрастом примерно 5-6 лет. Найдя тело, специалисты обнаружили, что потерпевшая скончалась от полученных травм. Происшествие расследуют сотрудники правоохранительных органов.