Քաղաքական 14:31 08/10/2022 Հայաստան
Սամվել Բաբայանը կոչ-խնդրանքով դիմել է ՀՀ ու ԱՀ նախկին նախագահներին ու համախմբման կոչ է արել, մի հատ էլ ասել ա, որ ինքը` մեեեեեծն զորավարը բոլոր հակասությունները մի կողմ ա դնում:
Էս էն նույն Սամվել Բաբայանն է, որ 2018-ից սկսած Արցախը հանձնողների հետ ա, որ 2020-ի պատերազմում ՊԱՐՏՎԵԼ ա Արցախը բառիս բուն իմաստով, որ հայտնի «Լելե Թեփե» օպերացիան ա նախաձեռնել` աննայի մարդու հետույքը փրկելու համար ու դրանով պատերազմի ընթացքում կոտրել ա բանակի ողնաշարը: Նույն Սամվել Բաբայանն է, որ 2020-ի նոյեմբերի 9-ին եկել էր կառավարության շենք ու ասում էր «ստեղ եմ, որ դավաճանությունը թույլ չտամ», բայց դրանից հետո 2 տարի Հ1-ի եթերում համարյա երդվում էր, որ նիկոլը մեղք չունի ու դավաճան չի: Նույն Սամվել Բաբայանն է, որ ինչ լուտանք ու կեղտ ասես չէր թափում էդ նույն պաշտոնաթող նախագահների հասցեին` Արկադի Ղուկասյանից Բակո Սահակյան, Ռոբերտ Քոչարյանից Սերժ Սարգսյան:
Էսօր մարդն եկել ա ու ասում ա եկեք համախմբվենք, ո՞ւմ հետ համախմբվեն, քո՞, դու արդեն 4 տարի ա համախմբված ես Արցախը տալու շուրջ` Արցախը հանձնողների հետ ու հիմա ձեր հատ չկա համախմբվելու:
Համախմբման կոչը կարծում եմ սխալ հասցեատերերի է ուղղված, իսկ Արցախը հաստատ ձեր նման «փրկիչների» կարիքը չուներ և հատկապես հիմա չունի»։

Политика 15:59 08/10/2022 Армения
Самвел Бабаян с призывом-просьбой обратился к бывшим президентам Армении и Арцаха, обратившись с призывом объединиться, плюс сказал, что он, как великий военачальник, оставляет в стороне все противоречия.
Этот тот же Самвел Бабаян, который с 2018 года в ряду тех, кто сдает Арцах, который в войне 2020 года проиграл Арцах во всех смыслах этого слова, который инициировал операцию “Леле Тепе” для спасения задницы мужа Анны и тем самым в ходе войны сломал хребет армии. Тот же Самвел Бабаян, который 9 ноября 2020 года пришел к зданию правительства и заявлял, “нахожусь здесь, чтобы не допустить предательства”, но спустя 2 года после этого в эфире Общественного телеканала Армении почти клялся, что Никол не виноват и не является предателем. Это всё тот же Самвел Бабаян, который как только не ругал и обливал грязью тех же бывших президентов, в адрес Аркадия Гукасяна, Бако Саакяна, Роберта Кочаряна и Сержа Саргсяна.
Сегодня этот человек явился и говорит, мол, давайте объединимся. С кем объединимся? С тобой? Ты уже 4 года объединился вокруг сдачи Арцаха и с теми, кто сдал Арцах.
Призыв объединиться, полагаю, адресован неверным адресатам, а Арцах точно не нуждался в таких “спасателях” как вы, особенно сейчас».