Սպորտ 10:00 10/10/2022 Հայաստան
Հոկտեմբերի 9-ին գերմանական Ֆրանկֆուրտ քաղաքում կայացել է Եվրոպայի 2024 թ. առաջնության որակավորման փուլի վիճակահանությունը: Հայաստանի ազգային հավաքականն ընդգրկվել է D խմբում, որտեղ նրա մրցակիցները կլինեն Խորվաթիայի, Ուելսի, Թուրքիայի և Լատվիայի հավաքականները:
Խմբի խաղացանկը կհաստատվի ավելի ուշ:
Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Վարազդատ Հարոյանը ՀՖՖ պաշտոնական կայքի հետ զրույցում կիսվել է վիճակահանության վերաբերյալ իր տպավորություններով. «Կարծում եմ՝ ամենաբարդ խումբը չէ, բոլորի հետ էլ կարող ենք խաղալ: Մի փոքր տարբերվում է Ուելսի հավաքականը, որովհետև ֆիզիկապես շատ ամուր թիմ է: Այդպիսի թիմերի դեմ խաղալու փորձ ունեցել ենք արդեն: Խորվաթիայի վերաբերյալ նոր ասելիք չունեմ: Այս խմբում բոլոր թիմերի դեմ էլ կարելի է պայքարել»:
Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը իր կարծիքն է հայտնել վիճակահանության արդյունքների մասին. «Մեր խմբի թիմերից ամենալավը ծանոթ եմ Խորվաթիային և կարծում եմ ի զորու ենք նրանց դեմ պայքարելու: Թուրքիայի հավաքականը նույնպես վատ թիմ չէ, ունեն Եվրոպայում հանդես եկող ֆուտբոլիստներ: Ուելսն էլ է ուժեղ և ամուր թիմ, նույնիսկ Լատվիան նվեր չէ: Բայց մենք պետք է չմտածենք մեր մրցակիցների մասին, այլ շատ աշխատենք և խաղանք մեր ֆուտբոլը, փորձենք լուծել մեր առջև դրված խնդիրները: Վստահ եմ՝ այդ դեպքում ամեն ինչ կստացվի»:

Спорт 10:22 10/10/2022 Армения
9 октября в немецком городе Франкфурт прошла жеребьевка отборочного раунда чемпионата Европы 2024 года. Национальная сборная Армении попала в группу «D», где ее соперниками будут команды Хорватии, Уэльса, Турции и Латвии, сообщает ФФА.
Впечатлениями от жеребьевки с официальным сайтом ФФА поделился капитан национальной сборной Армении Вараздат Ароян:
«Я думаю, что это не самая сложная группа. Нам по силам тягаться со всеми. Сборная Уэльса немного отличается, потому что это физически сильная команда. У нас уже есть опыт игры против таких команд. Ничего нового о Хорватии сказать не могу. В этой группе можно бороться против всех команд».
В свою очередь в беседе с официальным сайтом ФФА полузащитник национальной сборной Армении Эдуард Сперцян высказал свое мнение по поводу результатов жеребьевки.
«Из всех команд нашей группы я лучше всех знаю Хорватию, и думаю, что мы сможем с ними побороться. Сборная Турции тоже неплохая команда, у них есть футболисты, играющие в Европе. Уэльс тоже сильная и крепкая сборная. Латвийцы тоже не подарок. Но мы должны не думать о соперниках, а много работать и играть в свой футбол, стараться решать стоящие перед нами задачи. Я уверен, что тогда все получится».