Քաղաքական 10:13 15/11/2022 Հայաստան
Մեկնարկեց Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանը։  Այսօրվա նիստին ներկա են նաև  ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների պատգամավորները։
Նիստի սկզբում «Հայաստան» խմբակցությունից պատգամավոր Աղվան Վարդանյանը կարճ ելույթով բացատրեց, թե ինչու են երկար դադարից հետո որոշել կրկին մասնակցել նիստերին.
«Հարգելի խորհրդարան, պետական ինստիտուտը նկատի ունեմ, այս իշխանության անդամներ, մենք այստեղ ենք, և դուք ստիպված եք համակերպվել այս փաստի հետ։ Սա Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովն է, նաև մեր, մեզ այստեղ գործուղած քաղաքացիների Ազգային ժողովը, ձեր սեփականությունը չէ։
Հարգելի ժողովուրդ, երկար ժամանակ բոյկոտել ենք  նիստերը, որովհետև փողոցում էինք պայքարում այս իշխանության կործանարար քաղաքականության դեմ։ Հիմա փողոցում դադար է, ժամանակավոր, և մենք  լիարժեք օգտագործելու ենք այս գործիքակազմը։ Մենք այստեղ ենք մեր օրակարգով, Հայաստանի ու  Արցախի, մեր քաղաքացիներին հուզող կարևորագույն հարցերի օրակարգով։ Հայ ժողովրդի համար այս  դժվար ժամանակներում այս իշխանությունը սպառնալիք է  պետականության և հայկականության համար։
Այս իշխանությամբ Հայաստանն ու Արցախը ապագա չունեն, ապագա չունի  մեր ժողովուրդը։ Մենք այստեղ ենք թույլ չտալու, որ կործանարար ընթացքն  անշրջելի դառնա»։

Политика 13:54 15/11/2022 Армения
Национальное Собрание Армении 15 ноября приступило к работе очередных заседаний, утвердив повестки дня сессии и очередных заседаний парламента. В заседании НС приняла участие и парламентская оппозиция – депутаты от фракций «Армения» и «Честь имею».
Депутат НС от фракции «Армения» Агван Варданян в начале заседания коротким выступлением объяснил, почему после долгого перерыва они решили вновь участвовать в заседаниях.
«Уважаемый парламент, имею  в виду государственный институт, представители нынешней власти, мы здесь и вы вынуждены смириться с этим фактом. Это Национальное Собрание Республики Армения, в том числе и тех граждан, которые нас сюда командировали. Это не ваша собственность.
Уважаемый народ, мы долгое время бойкотировали заседания парламента, так как вели уличную борьбу против губительной политики действующих властей. Сейчас перерыв в уличной борьбе, и мы сполна воспользуемся этим инструментарием. Мы здесь со своей повесткой дня, касающейся важнейших вопросов, волнующих наших граждан в Армении и Арцахе. В нынешних тяжелых  условиях действующие власти страны представляют угрозу для государственности.
При нынешней власти у Армении и Арцаха нет будущего, нет будущего и у нашего народа. Мы здесь, чтобы не дать разрушительному процессу стать необратимым», – отметил Агван Варданян.