Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին
ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ, Չինաստանի կոմկուսի կենտրոնական կոմիտեի Գլխավոր քարտուղար Սի Ծինփինին՝ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախկին նախագահ և Չինաստանի կոմկուսի կենտրոնական կոմիտեի նախկին Գլխավոր քարտուղար Ցզյան Ցզեմինի մահվան կապակցությամբ։Այս մասին հայտնում են ՀՀ 3-րդ նախագահի գրասենյակից։
«Նրա անվան հետ անքակտելիորեն կապված են Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նորագույն պատմության ամենակարևոր իրադարձությունները։ Երկար տարիներ Ցզյան Ցզեմինն իրավամբ վայելում էր ՉԺՀ-ի ժողովրդի սերն ու հարգանքը, ինչպես նաև համաշխարհային ասպարեզում վաստակած հեղինակությունը:
Խնդրում եմ իմ խորին ցավակցությունն ու զորակցության խոսքերը փոխանցել նաև հանգուցյալի ընտանիքին, հարազատներին, մերձավորներին և Չինաստանի ամբողջ բարեկամ ժողովրդին»,- ասված է Սերժ Սարգսյանի ցավակցական հեռագրում:

Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования председателю КНР Си Цзиньпину
Третий президент Армении, председатель РПА Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования Председателю Китайской Народной Республики, Генеральному секретарю Центрального Комитета Коммунистической партии Китая Си Цзиньпину в связи с кончиной бывшего Председателя Китайской Народной Республики и Генерального секретаря ЦК КПК Цзян Цзэминя. Об этом сообщают из Офиса третьего президента РА.
«С его именем неразрывно связаны важнейшие события новейшей истории Китайской Народной Республики. На протяжении многих лет Цзян Цзэминь по праву пользовался любовью и уважением граждан КНР, а также заслуженным авторитетом на мировой арене.
Прошу также передать слова глубокого сочувствия и поддержки семье, родным и близким покойного, а также всему дружественному народу Китая»,- сказано в телеграмме соболезнования Сержа Саргсяна.