Քաղաքական 18:15 15/12/2022 Հայաստան
Վաղը «Համախմբում» շարժման նախաձեռնող խումբը հանրային ակցիա կկազմակերպի Երևանում ՌԴ դեսպանության շենքի առջև
«Համախմբում» շարժման նախաձեռնող խումբը հայտարարություն է տարածել՝ Արցախում ստեղված իրավիճակի մասին։ Այս մասին հայտնում է խմբի անդամ Մենուա Սողոմոնյանը․
«Արցախում վիճակը օր օրի դառնում է օրհասական:
Այս ծանր պայմաններում մենք պարտավոր են մեզ հասու բոլոր միջոցներով սատար կանգնել մեր հայրենակիցներին։ Մասնավորապես, կարևոր է, որ ՌԴ խաղաղապահ անձնակազմը, անվերապահորեն կատարելով նոյեմբերի 9-ի համաձայնությամբ իրեն վերապահված լիազորությունները, ազատի Արցախի հիմնական ճանապարհը բոլոր հնարավոր խոչընդոտներից, վերացնի Արցախի ապօրինի պաշարումը և կանխի վերահաս հումանիտար աղետը։
Այս նպատակով վաղը՝ դեկտեմբերի 16-ին` ժամը 15:00-ին, «Համախմբում» շարժման նախաձեռնող խումբը հանրային ակցիա կկազմակերպի Երևանում ՌԴ դեսպանության շենքի առջև (հասցե՝ Գրիգոր Լուսավորչի 13ա), որտեղ մենք ՌԴ դեսպանության աշխատակազմին կհանձնենք մեր պահանջները՝ անվերապահ կատարելու իր ստանձնած միջազգային պարտավորությունները, ապահովելու անխոչընդոտ երթևեկությունը Արցախի և արտաքին աշխարհի միջև և դրանով վերջ դնելու Արցախի ապօրինի պաշարմանը։
Միացե՛ք մեր հանրային գործողությանը և ձեր ներկայությամբ ու վճռականությամբ սատա՛ր կանգնեք աղետի եզրին հայտնված մեր հայրենակիցներին։

Политика 19:32 15/12/2022 Армения
Инициативная группа движения «Единение» распространила заявление касательно сложившейся в Арцахе ситуации. Об этом сообщает член группы Менуа Согомонян.
«Ситуация в Арцахе с каждым днем становится все более тяжелой.
В этих непростых условиях мы обязаны всеми возможными способами поддержать наших соотечественников. В частности, важно, чтобы российский миротворческий контингент, безоговорочно выполняя возложенные на него по соглашению от 9 ноября 2020 года полномочия, освободил главную дорогу Арцаха от всевозможных препятствий, ликвидировал незаконную блокаду Арцаха и предотвратил надвигающуюся гуманитарную катастрофу.
С этой целью завтра, 16 декабря, в 15:00, инициативная группа движения “Единение” организует общественную акцию у здания посольства РФ в Ереване (адрес – улица Григора Лусаворича 13а), где мы передадим сотрудникам посольства РФ наши требования – безоговорочно выполнить свои международные обязательства, обеспечить беспрепятственное сообщение между Арцахом и внешним миром, тем самым положить конец незаконной блокаде Арцаха.
Присоединяйтесь к нашей общественной акции, своим присутствием и решимостью поддержите наших соотечественников, оказавшихся на грани катастрофы».