Քաղաքական 15:28 23/05/2023 Հայաստան
Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինային:
Կառավարությունից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերությանը և համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաև հայ-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակին, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման և սահմանային անվտանգության ու կայունության ապահովմանը, Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակին, մասնավորապես, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով ԼՂ-ում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, Բաքվի և Ստեփանակերտի միջև երկխոսության միջազգային մեխանիզմի ներդրմանը և այլ հարցերի:

Политика 16:04 23/05/2023 Армения
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял специального представителя Генерального секретаря НАТО по Южному Кавказу и Центральной Азии Хавьера Коломину. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Согласно информации, собеседники обсудили вопросы, касающиеся партнерства и сотрудничества Армения-НАТО.
Также были обсуждены ситуация на армяно-азербайджанской границе, вопросы демаркации границы между Арменией и Азербайджаном и обеспечения безопасности и стабильности на границе, ситуация вокруг Нагорного Карабаха, в частности, гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе вследствие незаконной блокады Азербайджаном Лачинского коридора, внедрение международного механизма диалога между Баку и Степанакертом и другие вопросы.