Քաղաքական 19:19 26/05/2023 Հայաստան
Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Լուիս Բոնոյին: Այս մասին տեղեկացնում են Կառավարությունից։
«Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, միջազգայնորեն երաշխավորված երկխոսության մեխանիզմի ներքո Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի իրավունքների և անվտանգության խնդիրների հասցեագրմանը վերաբերող հարցեր:
Փաշինյանը ներկայացրել է առկա առանցքային խնդիրների կարգավորման հարցում հայկական կողմի մոտեցումները»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Политика 19:37 26/05/2023 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял американского сопредседателя Минской группы ОБСЕ, старшего советника по переговорам на Кавказе Луи Боно. Об этом сообщает пресс-служба премьер-министра РА.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с процессом урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном, гуманитарным кризисом, возникшим в Нагорном Карабахе вследствие незаконного блокирования Азербайджаном Лачинского коридора, решением вопросов прав и безопасности народа Нагорного Карабаха в рамках международного механизма диалога.
Премьер-министр представил подходы армянской стороны по урегулированию существующих ключевых вопросов.