Քաղաքական 14:33 06/06/2023 Հայաստան
Գրիգորյանն ու Կլաարը քննարկել են սահմանազատման հարցերով հանձնաժողովի հետագա աշխատանքների հետ կապված հարցեր
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները, այդ թվում՝ Երասխ-Ջուլֆա-Մեղրի-Հորադիզ երկաթուղային հաղորդակցության վերականգման և կազմակերպման հեռանկարները, սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի հետագա աշխատանքների հետ կապված հարցեր:

Политика 15:03 06/06/2023 Армения
Мгер Григорян и Тойво Клаар обсудили перспективы возобновления железнодорожного сообщения Ерасх-Джульфа-Мегри-Горадиз
Вице-премьер Армении Мгер Григорян принял специального представителя Евросоюза по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клаара. Во встрече участвовала глава делегации ЕС, посол Андреа Викторин.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, собеседники обсудили региональные процессы, в том числе и перспективы организации и возобновления железнодорожного сообщения по маршруту Ерасх-Джульфа-Мегри-Горадиз, вопросы, связанные с дальнейшей работой Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджаном.