Իրավունք 13:59 15/06/2023 Հայաստան
«Արմեն Աշտոյանը ձերբակալված է, նրա հետ քննչական գործողություններ են կատարվում»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց ՔԿ մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով, Ա. Աշոտյանը մեղադրյալ էր Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի չարաշահումների վերաբերյալ  քրեական վարույթի շրջանակում, նրա նկատմամաբ անազատության հետ չկապված խափանման միջոց էր կիրառվել՝ մասնավորապես հանրապետությունից չբացակայելու արգելքը։
«Հիմա ձերբակալվել է այդ խափանման միջոցը խախտելու համար։ Մնացած հանգամանքների մասին հաղոևագրություն ենք տարածելու, ամենայն մանրամասնությամբ կծանոթացնենք»,-ասաց Գոռ Աբրահամյանը։

Право 14:28 15/06/2023 Армения
Заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян задержан, с его участием проводятся следственные действия. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абрамян.
По его словам, в рамках уголовного производства о злоупотреблениях в фонде «Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци» Армен Ашотян был обвиняемым, в его отношении была применена мера пресечения – подписка о невыезде из республики.
«Теперь он задержан за нарушение избранной ему меры пресечения», – сказал Гор Абрамян, отметив, подробности будут предоставлены позже.