Քաղաքական 23:20 26/06/2023 Հայաստան
Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների միջև բանակցությունները կշարունակվեն մինչև հունիսի 29-ը։ Ադրբեջանական «Թրենդ»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղարության մամուլի խոսնակ Մեթյու Միլլերը։
«Ակնկալում ենք, որ բանակցությունները կմեկնարկեն վաղը՝ երեքշաբթի ու կշարունակվեն մինչև հինգշաբթի»,-ասել է նա ու մանրամասնել, որ պետքարտուղար Բլինքենը կհանդիպի Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ։
«Մենք շարունակում ենք հավատալ, որ խաղաղությունը հասանելի է, և ուղիղ երկխոսությունը չլուծված խնդիրների լուծման և կայուն ու արժանապատիվ աշխարհին հասնելու բանալին է»,-ասել է նա։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ԱԳՆ խոսնակը հայտարարել էր՝ Արարատ Միրզոյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Վաշինգտոն, որտեղ հունիսի 27-ից կմեկնարկի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման մասին պայմանագրի շուրջ քննարկումների հերթական փուլը:

Politics 11:00 27/06/2023 Armenia
The new round of talks between the Armenian and Azerbaijani foreign ministers will start in Washington on June 27 and continue through June 29, U.S. State Department spokesperson Matthew Miller said on Monday.
“They’re very sensitive diplomatic discussions that will take place here.  We expect the talks will commence tomorrow, on Tuesday, continue through Thursday of this week.  Secretary Blinken will meet with the foreign ministers from both Azerbaijan and Armenia.  We’ll have more details as the week progresses,” Millers told a press briefing.
“We continue to believe that peace is within reach and direct dialogue is the key to resolving the remaining issues and reaching a durable and dignified peace,” the spokesperson added.