Քաղաքական 09:52 05/08/2023 Հայաստան
4 տարի կոմայի մեջ գտնվող, զինված ուժերի փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանի մահանալուց մեկ շաբաթ անց, քննչական կոմիտեն պաշտոնապես տեղեկացնում է, որ 3 սպայի նկատմամբ սուտ մատնությամբ նախաքննությունն ավարտվել է:
Հիշեցնեմ, որ մամուլով և Մխիթարյանի հարազատների ու համածառայակիցների պնդմամբ, ԶՈւ փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանի նկատմամբ հարձակմանը մասնակցել է քպ Վայոց ձորի նախկին մարզպետն (ներկայումս պատգամավոր) ու նրա շրջապատը:
Փաստացի իշխանությունը ոչ միայն փորձում է մաքրել սպայի սպանության գործով անցնող իշխանական շայկային, այլ նոր քրեական գործերով փորձում է ճնշել այն սպաներին, ովքեր ոչ միայն փորձել են կանխել փոխգնդապետ Մխիթարյանի սպանությունը, այլ չվախենալով իշխանության ստորություններից, իրենց ցուցմունքներով հաստատել են բոլոր այն անձանց շրջանակը, որոնք տարբեր մասնակցություն են ունեցել ողբերգական միջադեպի օրը:
Այս 4 տարիների ընթացքում իշխանությունը ամեն միջոցի դիմել է իր հետ առնչություն ունեցող անձանց հանցագործների շրջանակից դուրս բերելու համար, իսկ հիմա էլ գործ է կարում 3 զինծառայողի վրա»։

Политика 12:13 05/08/2023 Армения
Спустя неделю после смерти находившегося почти 4 года в коме подполковника Ара Мхитаряна, следственный комитет информирует, что предварительное следствие по делу о даче ложных показаний в отношении 3-х офицеров завершено.
Напомню, что по утверждению родных и сослуживцев Мхитаряна, в нападении на подполковника ВС Армении Ара Мхитаряна участвовали бывший губернатор Вайодзорской область от “ГД” (действующий депутат) и его окружение.
Фактически власти пытаются не только зачистить проходящую по делу об убийстве правительственную шайку, а в рамках нового уголовного дела пытаются оказать давление на тех офицеров, которые не только предотвратили убийство Мхитаряна, но, не побоявшись подлости властей, своими показаниями подтвердили круг всех тех лиц, которые по-разному приняли участие в день трагического происшествия.
За эти 4 года власть прибегла ко всем мерам, чтобы вывести из круга преступников связанных с ними лиц, и сейчас фабрикует другое дело над 3 военнослужащими».