Առողջություն 12:24 19/09/2023 Արցախ
Այսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 7 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին,  անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի  միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
ԱՆ-ից հայտնում են, որ նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ-ի միջնորդությամբ Արցախ վերադարձնել 6 բուժառուների՝ ուղեկցողների հետ միասին, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար։
«Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 28 երեխա, 6-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում: «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 67 հիվանդ, 7 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից  4-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

Health 12:46 19/09/2023 NKR
The International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the evacuation of 7 more severely ill patients from blockaded Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, the Artsakh Ministry of Health reported.
The patients were transported to specialized medical facilities in Armenia along with their attendants on Tuesday, the ministry said in a statement.
Six other patients who have completed their treatment in Armenia are expected to return home later today.
28 children are undergoing treatment in the Arevik Medical Center. 6 of them remain in neonatal and intensive care.