Հասարակություն 09:50 16/10/2023 Հայաստան
«Կան հարցեր, որ արագ լուծումներ չունեն, սակայն արցախցին պետք է տեսնի, որ դրանք ծրագրվող և հեռանկարում իրագործվող են»
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․
«Արցախցիների` իրենց հայրենիքի հայաստանյան հատվածում ապրելու ու մտքներում բոլորիս նպատակը պահելու համար, պետք է արագ ու ամբողջությամբ ապահովել բոլոր հնարավորություններով` կրթականից, սոցիալական ապահովումից մինչև բնակավորման:
Հասկանալի է, որ կան հարցեր, որ արագ լուծումներ չունեն, սակայն արցախցին պետք է տեսնի ու համոզված լինի, որ դրանք ծրագրվող և հեռանկարում իրագործվող են:
Սկզբնական փուլում պետք է սոցիալական հրատապ ծրագրեր իրականացնել` աստիճանաբար դրանք վերածելով զարգացման և հնարավորությունների ստեղծման:

Т. Абрамян: Необходимо обеспечить армян Арцаха всеми необходимыми возможностями
Секретарь фракции Национального Собрания Армении «Честь имею» Тигран Абрамян обратился к вопросу о том, какие шаги следует предпринять, чтобы армяне Арцаха жили в армянской части своей родины.
Он подчеркнул, что необходимо обеспечить армян Арцаха всеми необходимыми возможностями: от образования, социального обеспечения и обеспечения жильем.
«Понятно, что есть вопросы, которые не имеют быстрых решений, однако, арцахцы должны видеть и быть уверенными, что они планируются и реализуются в будущем.
На начальном этапе следует осуществить срочные социальные программы, постепенно превращая их в развитие и создание возможностей», – отметил Т. Абрамян.