Սպորտ 11:00 20/01/2024 Աշխարհում
«Պարի Սեն Ժերմենը» հաշտվել է հարձակվող Կիլիան Մբապեի «Ռեալ» հավանական հեռանալու հետ: Ֆրանսիական ակումբն արդեն գտել է պոտենցիալ տրանսֆերի դեպքում իսպանացիներից վրեժ լուծելու տարբերակ։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Realmadrid Exclusivo-ն։
Ինչպես նշում է աղբյուրը, ՊՍԺ-ն ցանկանում է ձեռք բերել տաղանդավոր կենտրոնական պաշտպան Լենի Յորոյին, ով նույնպես գտնվում է մադրիդյան ակումբի տեսադաշտում։ Այժմ 18-ամյա ֆուտբոլիստը հանդես է գալիս «Լիլում»։ ՊՍԺ-ն երիտասարդ խաղացողի մեջ պոտենցիալ է տեսնում և պատրաստ է ձեռք բերել նրան ձմեռային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ։ Լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Յորոն ավելի մոտ է «Ռեալ» տեղափոխվելուն, սակայն ֆրանսիացիները կփորձեն իրավիճակը փոխել իրենց օգտին։
2022 թվականի մայիսին ԶԼՄ-ները հայտնում էին, որ Մբապեն նոր պայմանագիր է կնքել ՊՍԺ-ի հետ։ Միևնույն ժամանակ, այլ աղբյուրներ նշել են, որ ֆուտբոլիստն արդեն հաստատել է համաձայնագիրը Մադրիդի «Ռեալի» հետ։ Արդյունքում տեղափոխությունն այդպես էլ չկայացավ։
Ըստ լրատվամիջոցների, հարձակվողը հրաժարվել է մադրիդյան ակումբ տեղափոխվել 2023 թվականի ամռանը, քանի որ ցանկանում էր ՊՍԺ-ից հավատարմության բոնուսներ ստանալ։

«ПСЖ» нашел способ отомстить «Реалу» в случае перехода Мбаппе
«Пари Сен-Жермен» смирился с вероятным уходом нападающего Килиана Мбаппе в мадридский «Реал». Во французском клубе уже нашли вариант, как отомстить испанцам за потенциальный переход. Об этом сообщает Gazeta.ru со ссылкой на Realmadrid Exclusivo.
Как отмечает источник, парижане хотят переманить талантливого центрального защитника Лени Йоро, который также находится «на карандаше» у мадридского клуба. Сейчас 18-летний футболист выступает за «Лилль». «ПСЖ» видит в молодом игроке потенциал и уже в зимнее трансферное окно готов его приобрести. По сообщениям СМИ, Йоро ближе к переходу в «Реал», но французы попытаются изменить ситуацию в свою пользу.
В мае 2022 года СМИ сообщали, что Мбаппе подписал новый контракт с «ПСЖ». При этом другие источники указывали на то, что футболист уже утвердил соглашение с мадридским «Реалом». В итоге громкий переход в испанский клуб так и не состоялся.
Как сообщали СМИ, летом 2023 года форвард отказался от перехода в мадридский клуб из-за того, что хотел получить бонусы за лояльность от «ПСЖ».