Քաղաքական 13:12 25/04/2024 Հայաստան
«Կառավարության և վարչապետի կողմից մանրամասն հաղորդվում է, թե ինչ է կատարվում , այն նաև իմ անձնական կարծիքն է։ Այն ինչ քաղաքականություն իրականացվում է համահունչ է իմ անձնական կարծիքին»,-կառավարության մուտքի դիմաց ճեպազրույցի ժամանակ հայտնեց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը՝ պատասխանելով Տավուշում Ադրբեջանին հողեր տալու հարցին։
Հարցին, թե պատրաստ է կառավարության և վարչապետի հետ պատասխանատվությունը կիսել՝ Անահիտ Ավանեսյանը պատասխանեց. «Միանշանակ, իհարկե»։
Նախարարի ճեպազրույցն ուղեկցվում էր կառավարության մուտքի մոտ բողոքի ակցիա կազմակերպած քաղաքացիների վանկարկումներով, ինչի պատճառով էլ այն կիսատ մնաց։
«Հասանելի Առողջապահություն, անվճար բժշկական ապահովագրություն»,- վանկարկում են ցուցարարները, իսկ հեռացող նախարարին ուղեկցեցին «ամոթ, ամոթ» վանկարկումներով։

Политика 13:21 25/04/2024 Армения
«Правительство и премьер-министр Армении подробно сообщают о происходящем, это также мое личное мнение. Проводимая политика созвучна моему личному мнению», – сказала министр здравоохранения Анаит Аванесян на брифинге у входа в здание кабмина в ответ на вопрос о сдаче земель Азербайджану в Тавушской области Армении.
На вопрос о том, готова ли она разделить ответственность с правительством и премьер-министром, Анаит Аванесян ответила: «Однозначно, конечно».
Брифинг министра сопровождался скандированиями граждан,  проводящих акцию протеста у входа в здание правительства Армении, поэтому был прерван.
«Доступное здравоохранение, бесплатная медицинская страховка», – скандировали протестующие, а уходящего министра сопроводили возгласами «позор, позор!».