Գագիկ Ծառուկյանը վայր կդնի պատգամավորական մանդատը. ԲՀԿ-ական պատգամավոր
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը կուսակցության առաջիկա համագումարի ընթացքում կհրաժարվի կուսակցության ղեկավարի պաշտոնից: Կուսակցության համագումարի ընթացքում կընտրվի նոր նախագահ: Այս մասին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը:
«Մենք քննարկել ենք կուսակցության նոր ղեկավարի հարցը: Այլ թեկնածու, բացի Նաիրա Զոհրաբյանից, չկա: Ես կարծում եմ, որ Զոհրաբյանի թեկնածությունն անպայման կպաշտպանվի: Համագումարից հետո կլինի նաև քաղաքական խորհրդի նիստ, որի ժամանակ կորոշվի նաև կուսակցության ղեկավարի տեղակալի հարցը»,- ասաց նա:
Մ. Մելքումյանը նաև հայտնեց, որ Գագիկ Ծառուկյանը վայր կդնի պատգամավորական մանդատը և, պատգամավորի կարծիքով, առժամանակ կհեռանա քաղաքականությունից:
Մելքումյանը հայտնեց, որ փոխվելու է նաև կուսակցության գրասենյակի վայրը:
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության համագումարը տեղի կունենա մարտի 5-ին կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում, կանցկացվի դռնփակ ռեժիմով:

Тема дня 16:04 04/03/2015
На предстоящем 5 марта съезде партии «Процветающая Армения» (ППА) председатель ППА Гагик Царукян подаст в отставку. Об этом сегодня в беседе с журналистами в парламенте РА заявил депутат фракции «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян.
По его словам, на съезде будет избран новый председатель партии. «Других кандидатов на эту должность, кроме Наиры Зограбян, нет. Я считаю, что члены ППА обязательно поддержат кандидатуру Н.Зограбян. После съезда состоится также заседание политсовета ППА, в ходе которого будет решен вопрос назначения зампредседателя партии», – сказал Микаел Мелкумян.
Кроме того, по его словам, Гагик Царукян сложит также депутатский мандат и на некоторое время уйдет из политики.
Отметим, сегодня ранее секретарь парламентской фракции ППА Наира Зограбян в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщила, что съезд партии «Процветающая Армения» будет проходить в закрытом режиме.