Տնտեսություն 11:56 20/09/2014
2014թ-ի սեպտեմբերի 16-ից 19-ը ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 77,299,149 դոլար 407.52 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 109,720,735 ԱՄՆ դոլար 408.63 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 11,000,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 407.61 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 150,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 408.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 9,678,970 EUR 525.73 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 12,365,955 EUR 529.34 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով:
ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայության փոխանցմամբ` սեպտեմբերի 14-20-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 37.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 54.9 մլն ԱՄՆ դոլար:

Экономика 12:28 20/09/2014
На внутрибанковском валютном рынке Армении с 16 по 19 сентября приобретено 77,299,149 долларов по среднему обменному курсу 407.52 драма за доллар и продано 109,720,735 долларов по среднему обменному курсу 408.63 драма за доллар.
На фондовой бирже «НАСДАК ОЕМЕКС АРМЕНИЯ» заключены сделки на сумму 11,000,000 долларов по среднему обменному курсу 407.61 драм за один доллар.
Как сообщает пресс-служба Центрального банка Армении, за тот же период на межбанковском рынке Армении осуществлено операций на сумму 150,000 долларов по среднему обменному курсу 408.00 драмов за доллар.
С 14 по 20 сентября объем кредитов, выданных армянскими банками в драмах, составил 37.1 млрд., а в долларах – 54.9 млн.