Տնտեսություն 13:35 14/02/2017
Beeline-ը հայտարարում է հատուկ «Սմարթ 600» սակագնային փաթեթով Beeline Smart 8 Dual սմարթֆոնի վաճառքի մեկնարկի մասին:
Այժմ, ընկերության վաճառքի և սպասարկման գրասենյակներում Beeline Smart 8 Dual սմարթֆոնը կարելի է ձեռք բերել 23900 դրամ արժողությամբ: Հեռախոսը վաճառվում է «Սմարթ 600» հատուկ սակագնային փաթեթի հետ միասին, որի շրջանակում բաժանորդին 6 ամսվա ընթացքում  ամսեկան տրամադրվում է 600 րոպե Beeline բջջային ցանցի ներսում և 600 ՄԲ ինտերնետ:
«Beeline սմարթֆոնները Հայաստանում մեծ ճանաչում են վայելում և մեր վերջին տեսականին բացառություն չկազմեց: Դեկտեմբերին Beeline-ը սմարթֆոնների վաճառքով զբաղեցրեց 2-րդ տեղը Հայաստանում` տրամադրելով հազարավոր բաժանորդների մատչելի հեռախոսներ, որոնք կարող են բավարարել օգտագործողների մեծ  մասի պահանջարկը», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Beeline Smart 8 սմարթֆոնը բյուջետային մոդել է, ունի  4 միջուկային պրոցեսոր, աշխատում է Android 6.0. օպերացիոն համակարգով։ Սմարթֆոնն ունի 2 տեսախցիկ, երկու SIM-քարտի հնարավորություն և աշխատում է 2G և 3G ցանցերում։
Համաձայն GFK-ի հաշվետվության 2016թ-ի դեկտեմբերին Beeline զբաղեցրել է երկրորդ տեղը Հայաստանում վաճառված սմարթֆոնների քանակով:
Լրացուցիչ տեղեկատվություն կարող եք ստանալ www.beeline.am կայքում, «My Beeline Armenia», հավելվածի միջոցով, հաղորդագություն ուղարկելով Facebook սոցիալական ցանցում Beeline Armenia պաշտոնական էջին, զանգահարելով 0611 անվճար համարին կամ մոտակա Beeline գրասենյակում:

Общество 13:36 14/02/2017 Армения
Beeline объявляет о снижении цены на смартфон Beeline Smart 8 Dual и старте его продаж со специальным тарифом «Смарт 600».
Согласно релизу, в офисах продаж и обслуживания компании смартфон Beeline Smart 8 Dual теперь можно приобрести по цене 23900 драмов. Телефон продается со специальным предложением «Смарт 600», в рамках которого абоненту ежемесячно предоставляется 600 внутрисетевых минут и 600 Мб интернета в течение 6-ти месяцев.
«Брендированные смартфоны Beeline традиционно пользуются популярностью в Армении, и наша новая линейка не стала исключением. В декабре Beeline занял второе место по числу проданных смартфонов в Армении, предоставив тысячам абонентов доступные телефоны, способные удовлетворить потребности большинства пользователей», – отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Смартфон Beeline Smart 8 – бюджетная модель, которая оснащена 4-ядерным процессором и работает под управлением операционной системы Android 6.0. В телефоне установлены 2 камеры, а сам смартфон поддерживает 2 SIM-карты и работает в сетях  2G и 3G.
Отмечается, что, согласно отчету GFK, в декабре 2016 года Beeline занял второе место по числу смартфонов, проданных в Армении.
Получить дополнительную информацию можно на сайте www.beeline.am, в приложении «My Beeline Armenia», с помощью чата на официальной странице Beeline Armenia в Facebook, по бесплатному номеру 0611 или в ближайшем офисе Beeline.