Քաղաքական 17:38 23/03/2017 Հայաստան
Ագրարային համալսարանի պատրաստած կադրերը մեծ դերակատարություն կունենան Արցախի տնտեսության զարգացման գործում. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի Ստեփանակերտի մասնաճյուղի մի խումբ դասախոսների և ուսանողների՝ մասնաճյուղի տնօրեն Վահրամ Հայրապետյանի գլխավորությամբ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ հանդիպմանն արծարծվել են բուհի գործունեությանը և ուսումնական գործընթացին վերաբերող հարցեր:
Նախագահը նշել է, որ բուհի պատրաստած կադրերը մեծ դերակատարություն կունենան Արցախի տնտեսության զարգացման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԼՂՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Общество 17:50 23/03/2017 НКР
Бако Саакян: Подготовленные Национальным аграрным университетом Армении кадры сыграют большую роль в деле развития экономики Арцаха
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 23 марта принял группу преподавателей и студентов Степанакертского филиала Национального аграрного университета Армении во главе с директором филиала Ваграмом Айрапетяном. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече были затронуты вопросы, касающиеся деятельности вуза и учебного процесса в нем.
Президент Саакян отметил, что подготовленные вузом кадры сыграют большую роль в деле развития экономики Арцаха.
Во встрече приняли участие министр образования, науки и спорта НКР Слава Асрян, другие должностные лица.