Հասարակություն 10:58 08/08/2017 Հայաստան
Լիտվայում, Լատվիայում, Էստոնիայում համատեղության կարգով ՀՀ դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը եռյակի հայր է դարձել: Աննան, Արմենն ու Ալեքսանդրն արդեն 40 օրական են:
«Սիրելի՛ բարեկամներ, ուրախությամբ պետք է հայտնենք, որ ուղիղ 40 օր առաջ՝ հունիսի 28-ին Աստծո կամքով Երևանում լույս աշխարհ եկան մեր եռյակ զավակները՝ Աննան, Արմենն ու Ալեքսանդրը: Օգոստոսի 1-ի դրությամբ Աննան կշռում էր 2940 գր, Արմենը՝ 2870 գր, իսկ Ալեքսանդրը՝ 3100 գրամ: Այս հրաշք իրադարձությունը լիովին փոխել է մեր կյանքի ռիթմը, բազմապատկել մեր երջանկությունը: Մաղթում ենք երջանկություն և բարի բախտ բոլոր ընտանիքներին»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է դեսպանն ու լուսանկարներ հրապարակել:
Հիշեցնենք, որ Տիգրան Մկրտչյանը դեսպան է նշանակվել 2016-ի վերջին, մինչ այդ նա ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչության պետն էր:
Լուսանկարները՝ Տիգրան Մկրտչյանի ֆեյսբուքյան էջից:
Ի դեպ, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի առողջապահության վարչությունից տեղեկացնում են, որ հուլիսի 28-ից օգոստոսի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում մայրաքաղաքի ծննդատներում լույս աշխարհ է եկել 442 երեխա՝ 241 տղա, 201 աղջիկ:

Общество 11:39 08/08/2017 Армения
Посол Армении в Литве, Латвии и Эстонии Тигран Мкртчян стал отцом  тройняшек. Об этом  сообщил сам счастливый отец на своей странице в социальной сети Facebook и опубликовал фото малышей – Анны, Армена и Александра.
«Дорогие друзья, с радостью должны сообщить, что ровно 40 дней назад, 28 июня, по Божьей воле, в Ереване у нас на свет появились тройня – Анна, Армен и Александр. К 1 августа Анна весила 2940 г, Армен – 2870 г, а Александр – 3100 г.», – написал посол, добавив, что рождение детей полностью изменило ритм жизни, умножило счастье.
Посол Армении в Литве Тигран Мкртчян 12 октября 2016 года указом президента Сержа Саргсяна был назначен также чрезвычайным и полномочным послом РА в Латвии и Эстонии.
Между тем, как сообщает управление здравоохранения аппарата мэрии Еревана, с 28-го июля по 3-е августа в столице на свет появились 442 ребенка – 241 мальчик и 201 девочка.