Իրավունք 16:42 04/03/2015
Այսօր Երևանի Նուբարաշեն վարչական շրջանում տեղի ունեցած 3 անձանց սպանության դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել քրեական օրենսգրքի միանգամից երկու հոդվածով՝ ՀՀ քր. Օր.-ի 104 հոդվածի 2-րդ մասին 1-ին մասի՝ (մեկից ավելի անձանց սպանություն) և 235 հոդվածի՝ (ապօրինի զենք պահելը) հատկանիշներով: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ՀՀ Քննչական կոմիտեի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը:
Նա տեղեկացրեց նաև, որ կատարվածի մասին ահազանգն ստանալուց անմիջապես հետո դեպքի վայր է մեկնել օպերատիվ-քննչական խումբը՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Վահագն Հարությունյանի գլխավորությամբ։
«Ստեղծվել է քննչական խումբ, ձեռնարկվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ դեպքի հանգամանքները և հանցագործությունը առերևույթ կատարած անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ»,- ասաց քննչական կոմիտեի ներկայացուցիչը:
Նրա տեղեկացմամբ, այս գործը գտնվում է ՀՀ Քննչական կոմիետի Հատուկ կարևորագույն գործերի քննության գլխավոր վարչության վարույթում։
Ավելի վաղ Panorama.am-ը տեղեկացրել էր, որ Նուբարաշենում կրակոցների հետևանքով երեք անձ մահացել էր: Ոստիկանությունը հրապարակել էր միայն նրանցից երկուսի անունները՝ Լևոն Ղազարյան և Դրաստամատ Թադևոսյան: Լևոն Ղազարյանը քրեական հեղինակություն համարվող «Երրորդմասցի Լյովն» է:

Право 19:52 04/03/2015
Делом об убийстве криминального авторитета Левона Бадаляна – «Еррордмасци Лёва» – занялся Следственный комитет Армении
По факту убийства трех человек в административном районе Еревана Нубарашен возбуждено уголовное дело по признакам п.1 ч.2 ст.104 («Убийство двух или более лиц») и ст.235 («Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств») УК Армении. Об этом Panorama.am сообщила советник главы Следственного комитета Армении Сона Трузян.
Напомним, сегодня, в 13:50 по ереванскому времени, в Полицию Армении поступил звонок о том, что напротив уголовно-исполнительного учреждения «Нубарашен» прозвучала стрельба. Как сообщили Panorama.am в пресс-службе Полиции РА, на место происшествия срочно выехала группа оперативников, которые вскоре выяснили, что в результате стрельбы есть погибший, а двух раненых госпитализировали на машине «Скорой помощи» в медцентр «Эребуни». Раненные вследствие инцидента Левон Казарян и Драстамат Тадевосян скончались по дороге в больницу. Погибшим на месте оказался криминальный авторитет Левон Бадалян («Еррордмасци Лёв»).
По словам С. Трузян, оперативно-следственную группу по данному делу возглавил лично замначальника Следственного комитета РА Ваагн Арутюнян. Дело находится в производстве Главного следственного управления по особо важным делам Следственного комитета РА. В настоящее время проводятся срочные следственные мероприятия по раскрытию преступления и установлению виновных.