Իրավունք 14:16 05/05/2015
ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 190-րդ հոդվածի 6-րդ մասի 2-րդ պարբերությամբ սահմանված կարգով նախաքննությունը շարունակելու համար ՀՀ գլխավոր դատախազի կողմից ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն ուղարկված քրեական գործով 2015 թվականի մայիսի 4-ին սպանության նախապատրաստություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է Գոհարիկ Ենոքյանը: Այս մասին տեղեկացնում է Հատուկ քննչական ծառայությունը:
Քրեական գործի վերաբերյալ այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում:
Ավելի վաղ Panorama.am-ը տեղեկացրել էր, որ Գոհար Ենոքյանը կանչվել էր հարցաքննության և այնուհետև ձերբակալվել: Նրա փաստաբան Գեղամ Հակոբյանը անհիմն էր համարում նրա ձերբակալությունը:

Право 14:35 05/05/2015
Бывший депутат парламента Армении, предпринимательница Гоарик Енокян задержана по подозрению в подготовке убийства. Об этом говорится в сообщении, размещенном на официальном сайте Специальной следственной службы Армении.
«Гоарик Енокян задержана 4 мая 2015 года в рамках уголовного дела, направленного генеральным прокурором Армении в Специальную следственную службу РА для продолжения расследования в установленном параграфом 2 ч. 6 ст. 190 Уголовно-процессуального кодекса РА», – говорится в сообщении.