Հասարակություն 15:12 25/10/2010
«Ես նախագահին խնդրելու եմ, որ այսուհետև Ազգային ժողովի շենք մտնողների համար «դրես կոդ» (Dress code) պահպանվի», -այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը:
Հիշեցնենք` լրագրողների հետ հանդիպման պատճառը նրանց դժգոհությունն էր ԱԺ նոր օվալաձև դահլիճում լրագրողների համար հատկացված տեղից ու աշխատանքային ոչ լիարժեք պայմաններից:
Ղարիբջանյանը լրագրողների բողոքը լսելուց առաջ հայտարարեց. «Եկեք սկսենք «դրես կոդից», մի հատ եկեք, ներքևից ձեզ նայեք, խոսքը աղջիկների մասին է, մտածեք ո՞նց լուծում տանք էդ հարցին»:
Լրագրողները հետաքրքրվեցին` ինչ է հասկանում ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարը dress code ասելով:
«Դրես կոդ ասելով ես հասկանում եմ, որ ԱԺ աշխատակազմից սկսած ցանկացած ելումուտ ունեցող պետք է այնպես հագնվի, որ ներքևից վերևից նայելուց որևէ արտառոց բաների մասին չխոսվի»,- պատասխանեց ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը:

Общество 17:46 25/10/2010
Руководитель аппарата Национального собрания Армении Гегам Гарибджанян намерен попросить спикера парламента ввести понятие dress code-а для депутатов, сотрудников, а также посещающих парламент журналистов. Об этом он сообщил сегодня на встрече с журналистами в парламенте.
Причина встречи с журналистами – их недовольство новым рабочим местом и неполноценными рабочими условиями. Журналисты даже намеревались объявить сегодня бойкот.
Но Г.Гарибджанян начал беседу по принципу “лучший способ защиты – это нападение”, и заявил: “Давайте начнем с dress code-а, ну посмотрите на себя снизу, речь идет о девушках. Вы лучше подумайте, как решить эту проблему”.
Журналисты поинтересовались, что понимает руководитель аппарата парламента под словом dress code?
“Я понимаю это так, что начиная с сотрудников парламента до любого, кто входит в парламент, все должны одеваться так, чтобы при взгляде снизу или сверху не возникало посторонних тем для обсуждения”, - сказал он.
Архиепископ Баграт Галстанян: Люди создали этот миф, я видел Роберта Кочаряна только один раз в жизни – в 2001 году, всего на 5 минут