Քաղաքական 15:26 15/01/2011
Պաշտպանության նախարարությունում անցկացված իրավապահ մարմինների 2010 թվականի աշխատանքների ամփոփիչ խորհրդակցության ժամանակ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն անդրադարձել է վերջին շրջանում հանրային հնչեղություն ստացած` զորամասի հրամանատարի և մի խումբ քաղաքացիների միջև տեղի ունեցած միջադեպին:
«Ունենալով արցախյան պատերազմին մասնակցի մարտական ուղի` ես առանձնահատուկ հարգանք ունեմ պատերազմի բոլոր մասնակիցների նկատմամբ: Սակայն կարծում եմ, որ արցախյան պատերազմի մասնակից լինելը նաև շատ պարտավորեցնող է, և բնական է, որ մեր հասարակությունը ակնկալում է, որպեսզի պատերազմին մասնակից սպաները իրենց վարքով ու գործողություններով լինեն օրինակելի»,-ըստ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության, ասել է նախարարը:
Օհանյանն ընդգծել է, որ այսուհետ ևս անհանդուրժող կերպով են արձագանքելու ցանկացած օրինախախտման, որպեսզի մեր նահատակված ընկերների կյանքի գնով ձեռքբերված հաջողությունները լինեն շարունակական, իսկ այն ապահովող բանակը` կարգապահ: «Զինված ուժերում գործող կանոնակարգերը բոլորի համար են և ենթակա են պարտադիր կատարման»,-ասել է նա:
Նախորդող նորություններ` Երիտասարդի մահվան պատճառ դարձած հրամանատարին մեղադրանք է առաջադրվել մի քանի հոդվածներով

Политика 16:01 15/01/2011
Звание ветерана карабахской войны накладывает обязательства, и, естественно, наше общество ожидает, что офицеры, принявшие участие в войне, будут образцовыми в своем поведении и действиях, заявил министр обороны Армении Сейран Оганян на совещании правоохранительных органов по итогам 2010 года, комментируя нашумевший инцидент между командиром части и гражданскими лицами. Об этом сообщает министерство обороны Армении.
«Пройдя боевой путь участника арцахской войны, я отношусь с особым уважением ко всем участникам войны. Но я полагаю, что звание ветерана карабахской войны накладывает обязательства, и, естественно, наше общество ожидает, что офицеры, принявшие участие в войне, будут образцовыми в своем поведении и действиях», - сказал министр.
С.Оганян подчеркнул, что министерство и впредь будет нетерпимым к любому нарушению закона, чтобы успехи, достигнутые ценой жизни наших павших товарищей, развивались, а обеспечивающая их армия была дисциплинированной. «Устав вооруженных сил обязателен для всех и подлежит обязательному исполнению», - резюмировал министр.
Напомним, что один из молодых людей, пострадавший в ходе отмеченного инцидента, скончался, а командир части арестован.