Հասարակություն 14:46 16/09/2014
Սեպտեմբերի 16-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը Գերմանիայի Վիսբադեն քաղաքում մասնակցում է եվրոպական երկրների ցամաքային զորքերի հրամանատարների ամենամյա համաժողովին: Այս մասին հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Միջոցառմանը, որն անցկացվում է Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի շտաբի հովանու ներքո, մասնակցում է ավելի քան 40 պետության ներկայացուցիչ:
«Ցամաքային զորքեր-2020» խորագրով համաժողովը նպատակաուղղված է միջազգային ճգնաժամերին արձագանքելու հարցերում զինված ուժերի ներգրավվածության և պատրաստականության շուրջ կարծիքների փոխանակմանը` ի նպաստ փոխըմբռնման բարձրացման, համագործակցության զարգացման և տարածաշրջանային խաղաղության և կայունության ամրապնդման:

Политика 16:41 16/09/2014
Делегация, возглавляемая начальником Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенантом Юрием Хачатуровым, в городе Висбаден (Германия), 16-17 сентября принимает участие в ежегодном форуме командующих сухопутными войсками европейских стран «Сухопутные войска-2020». Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В мероприятии, проводимом под эгидой штаба сухопутных войск США в Европе, принимают участие представители более 40 стран.
Цель форума – обмен мнениями вокруг вопросов вовлеченности и готовности вооруженных сил к вопросам реагирования на международные кризисы во благо улучшения взаимопонимания, развития сотрудничества и укрепления регионального мира и стабильности.