Հասարակություն 15:07 17/09/2014
Հանրապետության տարածքում՝ սեպտեմբերի 17-21-ը շրջանների մեծ մասում գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: Քամին` հյուսիս-արևելյան՝ 5-10 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ՝ 20-25 մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի:
Երևանում` սեպտեմբերի 17-21-ը գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի հավանականություն: Այս մասին հայտնում է ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունը:

Общество 16:29 17/09/2014
В период с 17 по 21 сентября в большинстве областях Армении в вечерние часы и в первой половине ночи ожидаются кратковременные дожди и грозы, в отдельных местностях возможен град.
Как сообщает Государственная служба по гидрометеорологии и мониторингу МЧС Армении, ветер северо-восточный до 5-10 м/с, во время гроз прогнозируется усиление ветра до20-25 м/с.
В Ереване в период с 17 по 21 сентября в вечернее время суток и в первой половине ночи возможны грозы, существует вероятность кратковременных дождей.