Հասարակություն 20:17 22/09/2014
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին և նրան ուղեկցող անձանց:
Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, Արցախի ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը և տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել բարոնուհու աջակցությունն Արցախին՝ այն համարելով անշահախնդիր մարդասիրության և անկեղծ ընկերության օրինակելի դրսևորում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Регион 19:37 22/09/2014
Президент НКР Б. Саакян назвал деятельность баронессы Кэролайн Кокс примером бескорыстного гуманизма
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня члена палаты лордов Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии, баронессу Кэролайн Кокс и сопровождающих ее лиц. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, на встрече были обсуждены вопросы, касающиеся урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, внешней и внутренней политики Арцаха и региональных процессов.
Б Саакян высоко оценил содействие баронессы Арцаху, назвав это достойным проявлением бескорыстного гуманизма и искренней дружбы.
Во встрече приняли участие министр иностранных дел НКР Карен Мирзоян, министр здравоохранения НКР Арутюн Кушкян, другие должностные лица.